Jak vybrat to nejlepší lyžařské středisko

Při výběru místa pro rodinnou dovolenou na lyžích je třeba vzít v úvahu spoustu věcí! Kde tedy začít? Sestavili jsme seznam toho, nad čím před takovou dovolenou zapřemýšlet.

Dobře si rozmyslete, kde by se vám líbilo

Dlouhé cestování může být stresující a únavné, především pokud máte malé děti! Proto se v případě rodinné dovolené držte raději Evropy.

Klidné vesnice jsou nejlepší

Pokud jste na dovolené s malými dětmi, je nejlepší se vyhnout rušným střediskům, kde noční lyžování trvá zpravidla až do pozdních ranních hodin. Děti budou potřebovat kvalitní spánek, aby zvládly fyzickou náročnost výuky lyžování a i vy jako rodič, určitě oceníte noční klid a ticho. 

Ujistěte se, že středisko poskytuje snadný přístup na sjezdovku a lyžařskou školu

Neuvažujte nad ničím, kde vás čeká dlouhá pěší cesta nebo ještě horší, cesta autobusem na vrchol sjezdovky. Nezapomeňte, že budete muset nosit nejen své vlastní lyže, ale i vybavení svých dětí nebo dokonce své děti.

Ideální je ubytování hned vedle sjezdovky nebo kousek od lyžařského vleku.

Občerstvení, abyste si mohli koupit v blízkém bufetu hned pod sjezdovkou je také velmi důležité, protože malé děti mají neustále hlad a i dospělý člověk si dá rád něco na zahřátí.

Alternativou takového bufetu může být i přizpůsobený přepravní kontejner s kuchyňkou a posezením.

Vyberte si střediska v rozsáhlých lyžařských oblastech

Střediska, která nabízejí spoustu rozmanitosti, jsou ideální, aby se mohli bavit nejen děti, ale i vy, dospělí! Myslete při výběru prostředí i na sebe.

Střediska s dobrými školkovými sjezdovkami

Jsou nezbytné pro děti, které se učí lyžovat. Prohlédněte si mapy středisek, která jste vybrali, a informujte se mejlem či telefonicky dříve, než si zarezervujete pobyt. Podívejte se na nezávislé webové stránky a přečtěte si recenze.

Svah pro malé šikuly bývá často ohrazen mobilním oplocením, aby se děti netoulaly a ve většině případech je vybaven mobilními toaletami, bezpečí a hygiena je totiž na prvním místě.

jak vybrat to nejlepsi stredisko 1

Péče o děti

Ujistěte se, že se vám dobře zaškolení zaměstnanci o děti dokáží dobře postarat v době, kdy vy budete lyžovat a užívat si trochu času jen sami pro sebe. Zeptejte se na přístup pečovatelů k dětem a druhy činností, které budou s dětmi ve volném čase dělat.  

Vyberte si resort, který nabízí více aktivit pro rodiny s dětmi

Pokud si chcete od lyžování i během dovolené trochu odpočnout, pak sáňkování a bum-boarding jsou zábavou pro malé i velké.

Mnoho středisek disponuje bazény a sportovními centry. 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.