Vyhlídka nejen na Janské Lázně

Na úpatí Černé hory v Krkonoších leží kouzelné horské lázeňské město Janské Lázně. Vzniklo na místě, kdy byl termální pramen znám už od 11. století. Historie veřejných lázní sahá do 17. století, kdy byly lázně založeny Janem Adolfem Schwarzenbergem. Léčba se zde koncentruje hlavně na pohybové a dýchací ústrojí.

Dnes je toto půvabné horské středisko s necelými 900 stálými obyvateli nejen centrem lázeňství, ale také častým cílem turistů a sportovců. Skiresort Černá hora – Pec je největším lyžařským areálem v České republice. Samotný skiareál Černá hora nabízí 9 vleků, 3 lanovky, 17,5 km sjezdovek a 55 km běžeckých tratí. Je tady také sáňkařská dráha a dětský LIVE park s pojízdnými koberci a dalšími prvky pro malé lyžaře a k dispozici je také večerní lyžování.

Skvělé ubytování v Jánských Lázních připravil pro hosty například rodinný Hotel Vyhlídka. Leží přímo v Janských Lázních, ale jen několik set metrů od sjezdovky a také stanice lanové dráhy. Ta jezdí až kousek pod vrchol Černé hory, který leží ve výšce 1299 m nad mořem. Zimní sezóna je zde skutečným rájem pro aktivní lyžaře, včetně rodin s dětmi.

Hotel disponuje celkem 17 pokoji od dvoulůžkových po čtyřlůžkové a jedno Junior Apartmá. Do všech pokojů se vejde i dětská postýlka. Některé pokoje mají balkon, ale ze všech pokojů je nádherná vyhlídka na město a jeho okolí.

Po lyžování je pro hosty připraveno hotelové wellness s vnitřním bazénem, privátní saunou a masážemi. Důležitou součástí péče o klienty hotelu je gastronomie v Restauraci Vyhlídka s nabídkou českých i mezinárodních specialit, připravovaných z kvalitních čerstvých surovin. Servírovaná vína jsou francouzská a italská, pivo je lokální.

Rodinný charakter Hotelu Vyhlídka, vstřícný personál i výborné vybavení z něj činí ideální místo nejen pro zimní dovolenou v Krkonoších.