Ubytování v Lokti

Město Loket nad Ohří, ležící v západních Čechách nedaleko Karlových Var, je turisticky velice přitažlivé. Dominantou města a hlavní atrakcí je zdejší středověký hrad. Stojí na vysoké skále přímo nad řekou, což ještě zvyšuje jeho impozantní dojem. Hrad byl vybudován již ve 13. století jako důležitý strategický bod při ochraně hranic.

Posléze sloužil jako věznice, aby se nakonec stal královským sídlem Karla IV., který se svými družinami s oblibou lovil ve zdejších rozsáhlých lesích. Samotné město Loket si zachovalo svůj středověký ráz umocněný spoustou historických budov především na náměstí a v přilehlých uličkách. Na jedné z cest ke hradu je umístěn v centru města penzion Ulrika, kde najdete příjemné ubytování. Penzion poskytuje pohodlné zázemí pro dovolenou v prostorných dvoulůžkových pokojů hotelového typu, jsou nově zrekonstruovány a mají nadstandardní vybavení za výhodné ceny.

Za kulturou i přírodou

Mimo hlavní turistickou sezónu budete mít možnost získat příjemné slevy, zrovna tak ovšem i při objednávce ubytování na více dnů. Z většiny nově zrekonstruovaných pokojů si budete moci vychutnávat krásný výhled na hrad.

Loket nad Ohří však nabízí kromě hradu a mnoha historických objektů v jádru města také nádherné okolí. Znají ho například vodáci, kteří sjíždějí řeku Ohři. Ta se klikatí mezi lesy a strmými skalisky. Příroda je zde jako stvořená pro romantické táboření. Kromě vodáků si přijdou na své i pěší turisté a cyklisté. Okolí je protkáno mnoha pěšinami a cyklotrasami. Během dovolené v Lokti se můžete každý den vydat jiným směrem a vždy bude co obdivovat.

Pokud se například vydáte pěšky nebo na kole po naučné stezce z Lokte do Karlových Varů, narazíte na jedinečný přírodní útvar Svatošské skály. Připomínají zkamenělou svatbu v čele s ženichem a nevěstou. Okolí vám poskytne i další zážitky, ať již při návštěvě Karlových Var nebo zrekonstruovaného klášterního areálu a zámeckého parku v Ostrově nad Ohří. Z Lokte je možné podniknout jednodenní výlety i do dalších zajímavých míst, kterými jsou Mariánské či Františkovy Lázně, monumentální klášterní komplex v Teplé, nebo obdivovat proslulý Relikviář svatého Maura v Bečově nad Teplou.

To vše zažijete během dovolené v Lokti nad Ohří, pokud si objednáte ubytování na webu http://www.pensionulrika.cz/.

1 komentář

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.