Rodinný výlet do středověku

Přinášíme vám tip na rodinný výlet do Klášterů Českého Krumlova, kde probíhá jedinečná interaktivní expozice ze života našich předků. A děti vezměte s sebou!

Díky poutavým expozicím se vydáte do dob dávno minulých, zjistíte, jak se žilo ve středověku, jak se vyráběly věci denní potřeby a jak a s čím si tehdy hrály děti. S celou rodinou si užijete do sytosti a žádné zákazy! Na expozice je sahat dovoleno a dokonce doporučeno. Připravena je řada aktivit a vlastnoručního tvoření, díky kterému si děti osvojí dovednosti a získají nové informace. Stálé expozice a zahrady klášterních budov v Českém Krumlově jsou otevřeny denně.

Český Krumlov Kláštery - expozice

Interaktivní expozice lidských dovedností tvoří tematicky řazené místnosti, které představují řemesla, tradiční znalosti ze středověkých klášterů, ale i život šlechticů v období gotiky a renesance. Do své dílny vás pozve krejčí, sedlář, pekařka, kovář, brašnář, ale i švec, sklářka nebo hrnčíř. Zkusíte si namíchat lektvary v alchymistické dílně, zkusíte i dobové kostýmy, výrobu bylinných olejíčků nebo psaní husím brkem. Středověké hry i dobové hračky čekají na chlapce a děvčata v herně spolu s ručně vyrobenými hudebními nástroji, loutkami a stavebnicemi z přírodních materiálů. Velké lákadlo je i strašidelné a tajemné divadlo Danse Macabre v podkrovní části expozice.

K nejslavnějším inovátorům středověku a renesance patřil Leonardo da Vinci, proto je část interaktivní expozice věnovaná důmyslným nápadům Leonarda da Vinciho. Dřevěné repliky sestavené z dochovaných plánů, náčrtů a schémat si užijí děti i dospělí.

آشنایی با سایت های پوکر آنلاین برای بازی پوکر آنلاین ایرانی . большой анал . фильм транс