Preciosa svými instalacemi rozzářila dubajský hotelový komplex Atlantis

Komplex Atlantis je ikonou dubajské hotelové scény. Kombinace ideální polohy v Arabském zálivu s výhledem na panorama Dubaje láká hosty k pobytu v exkluzivních pokojích, k ochutnání špičkové kuchyně i k zábavě v dobrodružném parku. Hotel prošel rekonstrukcí pod kreativním dohledem studia HBA z Dubaje. Společnost Preciosa Lighting byla přizvána ke spolupráci, aby vytvořila osvětlení pro sedm různých prostor v této rozsáhlé budově.

Velmi poutavou instalací je rozhodně zavinutá spirální ulita umístěná v prostoru Plato's Coffee & Tea Lounge. Inspirací pro tento unikátní lustr bylo moře a jeho designérem je Petr Kořínek ze společnosti Preciosa.

Lustr se skládá z přibližně 35 000 broušených korálků ve třech odstínech modré tyrkysové barvy. K vytvoření iluze podmořského světa se kolem ulity vznáší asi 4 500 ověsů mandlového tvaru, které jsou zavěšené na 180 záchytných lankách okolo lastury.

Svítidlo ve tvaru ulity

Práce na takovéto unikátní instalaci přinesla řadu netradičních řešení. Konstrukce lustru je sama o sobě originálem, byla tvarována ručně. Jedinečný tvar ulity je atypický. Aby schránka působila co nejkompaktněji, obsahuje vnitřní spirálu. Při její výrobě byly použity dvě vrstvy korálků, vnitřní a vnější.

V podvodním baru a restauraci Ossiano osvětluje prostor řada originálních kreací od společnosti Preciosa. Více než sedm metrů vysoká zářivě fialová křišťálová stardustová zeď vítá hosty tohoto originálního prostoru. Podvodnímu mořskému světu vévodí hlavní dvoumetrový lustr. Skleněné tyče v medových a jasně čirých odstínech byly zkombinovány s kovovým povrchem v barvě zlata a bronzu. Jsou dílem designérky společnosti Preciosa Anežky Závadové.

Svítidlo, jehož linii zakončují smyčky nekonečného tvaru, vyvolává svou jednoduchou formou mnoho představ i výkladů k interpretaci.

Inspirace podvodními květinami

Vřelou atmosféru prostoru recepce hotelu Ossiano dodává další dílo designérky Závadové.

Světelná kreace upoutává pozornost tím, že je tvořena klastrem křišťálových komponent zvonového tvaru. Skrytým překvapením jsou navíc další svítidla z Collections od společnosti Preciosa Muutos umístěná rafinovaně uvnitř.

Designérka Závadová vytvořila také tři další velké instalace pro veřejnou chodbu z ručně foukaných křišťálových listů.

Vytvoření perfektního prvního dojmu při vstupu do prostoru Imperial Clubu a baru byl pro designéry nesmírně důležitý. Instalaci oživuje kombinace optického skla a použití křišťálu s jakoby „popraskaným“ efektem. Kovový povrch ve zlatém a bronzovém odstínu dodává pocit tepla a světla.

Poslední návrh designérky Závadové v tomto projektu se nachází také v klubové části Imperial. Inspirovala se tvarem rejnoka.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.