Objevte kouzlo pražského Montmartre

Vydejte se s námi za poznáním místa, které je právem nazýváno pražským Montmartre. Bohémská čtvrť plná nočního života, umělců, kaváren a barů, která nese název vojevůdce Jana Žižky, který před téměř 700 lety na tomto místě vyhrál nad vojsky křižáků. Žižkov – milovaný i zatracovaný.

Víte, kde najdete ulici s 87 hospodami? Kde najdete nádherné parky i obludné nákupní centrum? Ano, na Žižkově. Žižkov byl vždy považován za spíše dělnicko-živnostenskou část města s levnými lokály a nebezpečnými návraty domů – tato skutečnost už je dávno minulostí. Pražáci si Žižkov velmi považují především pro jeho genius loci, které mu dodávají kavárny, bary, parky, památníky a Žižkovský vysílač.

Žižkovské dominanty

Žižkovský vysílač je jednou z pražských dominant a současně nejvyšší stavbou s 216 m v Praze a třetí nejvyšší v ČR. Věž nabízí velkolepou 360´vyhlídků s tematickými kabinkami, restauraci, café i bar. Park, obklopující Žižkovskou skrývá židovský hřbitov z roku 1680, který vznikl jako morové pohřebiště.

Další majestátní dominantou Žižkova je socha Jana Žižky, která patří mezi největší jezdecké sochy na světě a nachází se před muzeem moderních dějin s multimediální expozicí. Celý památník je zasvěcen účastníkům boje za vznik Československé republiky.

Unikátní cyklostezka i divadlo

Na Žižkově si přijdou na své i milovníci sportu a kultury. Celou čtvrtí vede jediná vnitroměstská inline dráha a zároveň cyklostezka v Praze. Dráha je unikátní tím, že využívá trasu zrušené železničtí tratě a cyklisté a bruslaři mohou projet starým železničním tunelem a pozorovat ruch města z ptačí perspektivy. Na Žižkově se určitě zastavte v nejstarším filmovém klubu v České republice v kinu Aero nebo v Žižkovském divadle Járy Cimrmana.

Živou atmosféru Žižkova dotváří farmářské trhy a krásné bytové domy z počátku 20. století. K procházkám a relaxaci od velkoměstského ruchu skvěle slouží sto let starý park Riegrovy sady, který mimo jiné skýtá jedinečný pohled na Hradčany a Petřín.

Odpočinek s nádechem funkcionalismu

Prokop hotel Praha

Československý funkcionalismus byl vrcholem evropské architektury. Pokud vás zaujala architektura 20. století, vyzkoušejte hotely na Žižkově. Hledáte boutique hotel v Praze nebo konferenční prostory v Praze, zkuste žižkovský hotel Prokop, který odkazuje jedinečnými interiéry na období vrcholu funkcionalismu u nás. Funkčnost a čistá linie interiéru s kvalitními prvky z chromu, skla a kůže vám nabídne komfort i novou tvář architektonického stylu 20. století.