Kožené pouzdro je prostě klasika

Ať už máte malou, nebo velkou peněženku, může se stát, že budete potřebovat ještě pouzdro na doklady nebo karty. Ostatně, kdo častěji cestuje ví, že mít veškerou hotovost, karty a doklady na jednom místě je velmi nebezpečné. Lépe je si finanční zdroje rozdělit a nemít je uloženy na stejném místě.

Pro karty a doklady jsou ideální volbou klasická pouzdra vyrobená z pravé nebo umělé kůže. Při cestách po Evropě nám stačí občanský průkaz, asi budeme potřebovat i řidičský průkaz, studenti ISIC kartu a další obdélníčky z plastu i papíru. A ty je třeba si hezky srovnat. Kůže je chrání před poškozením a pokud si pouzdro uložíte dobře, najdete je rychle, kdykoli je budete potřebovat.

Pokud budete do koženého pouzdra ukládat i platební karty, hledejte modely vybavené funkcí RDIF. Ta chrání uložené karty před nechtěným přečtením nepovolanými osobami. Pak si jen stačí rozmyslet, co všechno budete chtít do pouzdra uložit a vybrat si to, které mám správný počet kapes na karty a dalších přihrádek.

Kožená pouzdra jsou vyrobena v nestárnoucí hnědé nebo černé barvě, ale protože je nosí i ženy a děti, jsou vyráběny také ve velmi výrazných barvách, včetně růžové, fialové, výrazně modré, nebo také v kombinaci různých barevných odstínů nebo potisku.

Speciální cestovní pouzdra na karty a doklady jsou vybavena šňůrkou, díky němuž lze pouzdro buď zavěsit na krk, nebo připevnit k opasku, poutku kalhot či kabelce. Cestovní pouzdra mají větší počet kapes nejen na doklady a karty, ale případně na bankovky a mince. Pouzdra z umělé kůže pořídíte i za méně než sto korun. Oproti tomu luxusní pouzdra z pravé jemné kůže stojí skoro desetkrát víc.

Specifickou kategorií kožených pouzder jsou klíčenky, ať už vesele barevné určené dětem, nebo v elegantním designu, kterým nepohrdne ani majitelem drahého obleku.