Jak se levně, ale přitom kvalitně vybavit na dovolenou?

Známe to všichni. Zaplatíme si vysněnou dovolenou, jenže tím s dovolenou spojené výdaje rozhodně nekončí. Je nutné si pořídit spoustu nových věcí, abychom jednak před ostatními nevypadali jako otrhanci, ale abychom si i doplnili šatník nebo sportovní výbavu o ty věci, které zkrátka právě vůbec nemáme. A jak na to, abychom se úplně nezruinovali, a přitom ani nenakupovali levné šunty?

Máme na nákup čas? Sledujme cenové akce

Internet je mocné médium, které v krátkém čase přináší spousty informací až přímo ke spotřebiteli. A týká se to i informací o slevách a různých cenových nebo množstevních akcí. V rekordně krátkém čase se můžeme dozvědět, který obchod v příštích dnech či týdnech nabídne jaké akce na to zboží, o které právě my stojíme.

Jedním z portálů, který přináší přehled slev ve spoustě obchodních řetězců, je Letakomat.cz. Najdete v něm přehlednou nabídku letáků obchodních řetězců mnoha kategorií, jmenujme například hypermarkety, obchody s elektronikou, oděvy, obuv, sportovní vybavení. Dále pak nabídky obchodů specializujících se na bydlení nebo zahradu, na drogerii, kosmetiku, hračky, cestování a mnoho dalších oblastí.

Pryč jsou doby, kdy jsme museli objíždět markety a sledovat ceny přímo v nich, případně si nechávali poštovní schránku a posléze celou domácnost zaplavit desítkami kil papírů v podobě letáků na slevové akce a jiné cenově zajímavé nabídky. Dnes můžeme vše pohodlně sledovat online, rychle a bez zbytečného zatěžování životního prostředí spotřebou kvant papíru.

Musíme nakoupit rychle? Porovnejme si ceny ve srovnávačích

Je spousta online srovnávačů cen, které nám ukáží, který obchod právě nabízí zboží, co chceme koupit. A také za jakou cenu. K tomu je ve srovnávačích uváděna i cena dopravy, abychom si mohli dopočítat, kde se nám nákup i s dopravou domů nebo do pobočky zásilkové služby, vyplatí nejvíce.

Dobré je projít více srovnávačů cen, protože každý z nich má dohody s jinými obchody, proto se může v jiném srovnávači ukázat i jiný obchod se zcela jinou a ještě výhodnější cenou. Díky porovnání ve více srovnávačích se můžeme dostat na tu opravdu nejvýhodnější cenu na celém české e-shopovém trhu.

V případě, že chceme kupovat více zboží najednou, vezměme si na pomoc kalkulačku. Eshopy jsou totiž známé tím, že každý z nich nabídne levněji jen některé zboží. To další zboží je levnější zase jinde. A tak musíme počítat, jestli větší sleva ve druhém eshopu nebo cena dopravy v něm.

Dovolená v daleké zemi? Nechte si poradit, čím se vybavit, zvyky tam mohou být dost jiné

Když se chystáme na dovolenou v Česku, většinou tušíme, co všechno během ní budeme potřebovat. Stejné je to se zeměmi, které s námi sousedí – pokud se tedy nechystáme třeba do Alp na vysokohorské túry. Ve většině míst Evropy panuje počasí a také životní a kulturní podmínky, které známe a se kterými jsme schopní tak nějak automaticky počítat.

Jenže jsou na světě země, kde jsou kulturní zvyky, tradice a etická pravidla zcela jiná, než je známe my. A počasí jakbysmet. Proto když jedeme někam, kde jen matně tušíme, co se nám bude hodit, je dobré si předem načíst, co vlastně můžeme čekat, na co se těšit a co respektovat nebo nezkoušet raději vůbec. A pak můžeme být mile překvapení, že třeba ani Kolumbie nemusí být na vlastní kůži tak černobílá, jakou ji známe ze zpráv, vyprávění nebo filmů.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.