Chcete se cítit jako v pohádce? Vychutnejte si dovolenou na zámku Valeč

Léto je konečně tady a s ním také období dovolených. Pokud jste se letos rozhodli strávit své dny volna v českých luzích a hájích, máme pro vás zajímavý tip. Vydejte se na Vysočinu a zažijte na vlastní kůži, jaké to je spát v komnatách zámku.

Královský spánek se vám po dni plném výletů bude určitě hodit. Na Vysočině je totiž stále co objevovat. Přesvědčte se sami o tom, že Vysočina není jen salám a velmoc brambor a vydejte se za krásami panenské přírody, židovské historie nebo pronikněte do tajů výroby piva.

Nově zrekonstruovaný zámek Valeč se nachází pouhých patnáct kilometrů jihovýchodně od města Třebíč, jehož židovské centrum je jednou z nejkrásnějších památek UNESCO. Od většiny zámků v České republice se liší především tím, že turista zde kromě klasické prohlídky historických prostor může strávit daleko více času, a to třeba i několik nocí. Od června totiž prostory zámku slouží nejen jako historická památka, ale také jako hotel s krásnou zámeckou zahradou a výbornou restaurací. Pro poznávání Vysočiny se tak zámek Valeč může stát vaším ideálním výchozím bodem.

Pokud si chcete opravdu připadat jako v pohádce, doporučujeme si zvolit přímo některý z šesti historických pokojů či dvou královských apartmá, které jsou vybaveny dobovým nábytkem. Na své si však přijdou také ti, kteří jsou sice myšlenkou strávit noc na zámku zcela nadšeni, avšak preferují spíše modernější design. Pro ty jsou určeny moderně zařízené podkrovní pokoje, kterých je zde k dispozici osmnáct. Pokoje v podkroví jsou navíc klimatizované a nabízí svým hostům maximální pohodlí. I když bydlení na zámku ve vás může vyvolat iluzi, že jste se vrátili o nějaké to století nazpět, nemusíte se bát, co za pohromu na vás čeká v koupelně. Sociální zařízení je zcela přizpůsobené moderní době. Stejně tak je na celém zámku k dispozici internetové připojení.

V historickém duchu je laděná také zámecká restaurace, která nabízí své útočiště nejen ubytovaným hostům a turistům, ale díky svému vzhledu je ideálním místem pro pohádkovou svatbu či tematicky laděný firemní večírek. Jídlo si můžete podle počasí vychutnat buď v hotelové restauraci,nebo na letní zahrádce která je otevřená celé léto na hlavním vstupním nádvoří zámku. Vybraný pokrm si navíc můžete objednat před prohlídkou zámku na přesný čas a kuchař vám jej připraví tak, abyste si na nich mohli pochutnat hned po návratu z prohlídky.

Až budete mít za sebou prohlídku zámku Valeč, můžete vyrazit na průzkum do okolí. Doporučujeme výlet do Třebíče či dalešického pivovaru, kde se natáčely Postřižiny. Místo je ideální také na cyklovýlety i procházky přírodou. Akčnější povahy mohou navštívit blízký Sport V Hotel v Hrotovicích. Přímo v areálu hotelu se nachází multifunkční sportovní hala (tenisové, volejbalové, nohejbalové, florbalové, badmintonové hřiště, horolezecká stěna, lanové centrum), squashový kurt, zrcadlový sál, spinning, relaxační zóna s bazénem, saunou, 2 whirlpooly, soláriem, bar se 4 bowlingovými dráhami, 3 kulečníky, stolním fotbalem, šipkami. Zkrátka ať už jste romantická duše nebo nadšený sportovec - každý si zde přijde na své.

Zdroj: http://www.hotel-hrotovice.cz/zamek-valec

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.