Četnické humoresky v Jevišovicích

Kdo by neznal oblíbený český seriál Četnické humoresky. Zlaté časy první republiky, laskavý humor, ale i zapeklité případy.

Některé záběry třetí série tohoto seriálu se natáčely také v Jevišovicích. Konkrétně šlo o 31: díl s názvem Dědic.

To je skvělá příležitost poznat tato místa ba vlastní kůži, nemyslíte? Většina záběrů se odehrála v centru městečka, v jeho památkové zóně poblíž městského úřadu a Starého zámku. Některé záběry byly pořízené u místního pekařství. Schválně, poznáte to tady?

Četnické humoresky v Jevišovicích

Část děje se odehrává v kostele sv. Josefa, který mimochodem stojí za návštěvu. Ke kostelu se váže legenda o faráři, který se upsal ďáblu, pokud mu jeho služebníci pomohou stavbu uskutečnit doslova přes noc. Jak už to tak bývá, farář ďábla přechytračil, a protože čerti nestihli kostel postavit v určené době, zkameněli. Jejich kamenné podobizny můžete dodnes spatřit v lese mezi Bojanovicemi a Hlubokými Mašůvkami.

Četnické humoresky v Jevišovicích

Četnické humoresky ale nejsou jediným filmovým počinem, který se v Jevišovicích odehrál. Jevišovice přitáhly filmaře v minulosti už několikrát. Mohli jste je vidět ve filmu Tchýně a uzený, Velké trápení, nebo Stůj, nebo se netrefím.

Fotky z natáčení seriálu Četnické humoresky
Četnické humoresky v Jevišovicích

Foto zdroj: www.jevisovice.cz