Tisková zpráva: Tradiční Pivní slavnosti a dožínky v Jevišovicích

Jevišovice, 26. 8. 2015 – tuto sobotu se v Jevišovicích odehrají tradiční Pivní slavnosti a dožínky. Pro návštěvníky je připraven bohatý program.


Pivní slavnosti v Jevišovicích se v posledních letech konají ve znamení pivních speciálů. Letos bude nabídka druhů piv oproti minulým ročníkům ještě bohatší. Návštěvníci se mohou těšit na piva značek Prazdroj, Gambrinus (včetně nefiltrovaného speciálu), Kozel a Radegast. Nabídku letos obohatí piva z malých lokálních pivovarů Dráteník z Únanova, Gajdoš z Biskupic a z pivovaru v Dalešicích.

Hlavní část programu Pivních slavností a dožínek se odehraje na nádvoří před restaurací Sýpka. Na programu bude vystoupení travesti skupiny Kočky, zahrají skupina Habakuk a harmonikářské uskupení Hodová šestka. Těšit se můžete také na tradiční dožínkový průvod v čele s Chmelosem a Sladosem, který se vydá z autobusového nádraží směrem k restauraci Sýpka.

Informace k Předzámčí Jevišovice

Akce je součástí celoročního kulturního programu města Jevišovice, který navazuje na aktivity spojené s projektem Předzámčí Jevišovice. V srpnu 2015 bylo otevřeno nově zrekonstruované Předzámčí, což je komplex budov a zahrada přiléhající k jevišovickému Starému zámku. Předzámčí prošlo v uplynulých měsících komplexní rekonstrukcí a nyní slouží především jako výstavní prostory pro expozici věnovanou historii a životu na Jevišovicku.
Na propagaci Předzámčí a kulturního života v Předzámčí a jeho širším okolí je zaměřený související marketingový projekt Předzámčí Jevišovice – Historie a zážitky. Hlavní součástí projektu je nový webový turistický portál www.jevisovice.info. Portál prezentuje jednak samotné Předzámčí Jevišovice, ale také kompletní turistickou nabídku celkem šestnácti obcí. To je dosud nejucelenější prezentace tohoto regionu směrem k turistům. Území zahrnuté do projektu kopíruje do určité míry Přírodní park Jevišovka.

Právě příroda a turistika v přírodě je jedním z pilířů turistické nabídky a to včetně dosud neobjevené cykloturistiky, pro kterou má Jevišovicko ideální podmínky. Hlavním pilířem turistické nabídky je ovšem historie, jak napovídá název portálu. Jevišovice a okolí je spojené s pravěkými nálezy, svůj odkaz zde nechala kontroverzní osobnost Hynka z Kunštátu zvaného Suchý Čert, ale také císařský polní maršálek a obránce Brna proti švédským dobyvatelům Raduit de Souches. Podle dřívějšího vyjádření starosty Jevišovic Pavla Málka budou Jevišovice nadále nabízet pestrý kulturní program především pro obyvatele a návštěvníky ze Znojemska. Jevišovice by chtěly aktivněji prezentovat potenciálním návštěvníkům své tradiční cíle, jako je Starý zámek, nebo přehrada, ale chtěly by také přitáhnout pozornost k méně známým atraktivitám v okolí – např. koupaliště, koňské farmy, muzea, nebo významné poutní místo v Hlubokých Mašůvkách.

Nový turistický portál prezentuje také nabídku ubytování a služeb, tipy na výlety v okolí, kalendář akcí a profily jednotlivých obcí v regionu s příslušnými kontakty. Samotný portál doplňují profily na sociálních sítích Facebook, Youtube a Flickr. Na portál navazuje marketingová komunikační kampaň.

Turistický portál obsahuje výhradně původní texty a originální fotografie pořízené za účelem tvorby portálu. Technologicky je postavený na redakčním systému, který umožňuje rychlou správu a průběžnou optimalizaci stránek pro internetové vyhledávače (SEO). Provozovatel plánuje do konce září přeložit část obsahu také do angličtiny a němčiny.

Turistický portál vznikl v rámci marketingové podpory projektu rekonstrukce Předzámčí Jevišovice v roce 2015, který je spolufinancován díky podpoře z EU fondů ROP Jihovýchod.

Rychlý kontakt
Mgr. Pavel Málek, starosta města
Telefon: 606 379 439
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.jevisovice.info

 

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.