Tisková zpráva: Jevišovice spouští turistický portál www.jevisovice.info

Jevišovice, 10. 8. 2015 – Město Jevišovice spouští nový turistický portál JEVIŠOVICE – HISTORIE A ZÁŽITKY.

Portál je dostupný na internetové adrese www.jevisovice.info.

„Posláním turistického portálu je prezentovat Jevišovice a okolí turistům a pravidelně informovat o připravovaných společenských a kulturních akcích,“ uvedl starosta města Pavel Málek. Při vytváření portálu vznikla podrobná databáze turistických cílů z Jevišovic a blízkého okolí. Portál prezentuje turistickou nabídku celkem šestnácti obcí, což je dosud nejucelenější prezentace tohoto regionu směrem k turistům. Území zahrnuté do projektu kopíruje do určité míry Přírodní park Jevišovka.

Právě příroda a turistika v přírodě je jedním z pilířů turistické nabídky a to včetně dosud neobjevené cykloturistiky, pro kterou má Jevišovicko ideální podmínky. Hlavním pilířem turistické nabídky je ovšem historie, jak napovídá název portálu. Jevišovice a okolí je spojené s pravěkými nálezy, svůj odkaz zde nechala kontroverzní osobnost Hynka z Kunštátu zvaného Suchý Čert, ale také císařský polní maršálek a obránce Brna proti švédským dobyvatelům Raduit de Souches. Historické portfolio Jevišovic nyní významně rozšířilo zrekonstruované Předzámčí Jevišovice se svou novou expozicí věnovanou historii a životu v regionu.

Starosta Málek upřesňuje, že „hlavně se chceme zaměřit na určité typy návštěvníků, jako jsou rodiny s dětmi, cyklisté, ale i příznivci poutní turistiky. Právě těm se budeme snažit nabídnout maximum a nabídku neustále rozšiřovat.“ Málek upřesnil, že Jevišovice budou nadále nabízet pestrý kulturní program především pro obyvatele a návštěvníky ze Znojemska. Jevišovice by chtěly aktivněji prezentovat potenciálním návštěvníkům své tradiční cíle, jako je Starý zámek, nebo přehrada, ale chtěly by také přitáhnout pozornost k méně známým atraktivitám v okolí – např. koupaliště, koňské farmy, muzea, nebo významné poutní místo v Hlubokých Mašůvkách.

Nový turistický portál prezentuje krom turistických cílů také nabídku ubytování a služeb, tipy na výlety v okolí, kalendář akcí a profily jednotlivých obcí v regionu s příslušnými kontakty. Samotný portál doplňují profily na sociálních sítích Facebook, Youtube a Flickr. Záměrem provozovatele je udržovat aktivní kontakt s uživateli a přinášet jim čerstvé informace a umožnit jim rychlé komunikační spojení. Provozovatel předpokládá také pravidelnou komunikaci s uživateli prostřednictvím e-mailového zpravodaje. Na tvorbu portálu bude navazovat marketingová komunikační kampaň.

Turistický portál obsahuje výhradně původní texty a originální fotografie pořízené za účelem tvorby portálu. Technologicky je postavený na redakčním systému, který umožňuje rychlou správu a průběžnou optimalizaci stránek pro internetové vyhledávače (SEO). Provozovatel plánuje do konce září přeložit část obsahu také do angličtiny a němčiny.

Turistický portál vznikl v rámci marketingové podpory projektu Zpřístupnění Předzámčí Jevišovice. Projekt marketingové podpory s názvem Předzámčí Jevišovice – Historie a zážitky v roce 2015 je spolufinancován díky podpoře z EU fondů z ROP Jihovýchod.

Rychlý kontakt

Mgr. Pavel Málek, starosta města
Telefon: 606 379 439
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.jevisovice.info

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.