Zlínsko má novou turistickou atrakci

Asi 40 kilometrů jihovýchodně od Zlína leží město Slavičín. Toto sídlo s bohatou historickou tradicí zdobí od prosince 2019 nově otevřený zámecký hotel Wichterle s pivními lázněmi a wellness centrem. Pokud si chcete dopřát den, víkend, ale třeba i týden v krásném prostředí se skvělými službami, je pro vás právě tento hotel tou správnou volbou.

Něco z historie zámku

I když vlastní historie zámku je dlouhá pouze 270 let, Slavičín byl prvně písemně zmíněn již o více než 600 let dříve, přesně v roce 1141. Kolem poloviny 14. století už tady stála dřevěná tvrz, kterou zhruba o 100 let později nahradila tvrz kamenná. V roce 1750 byla dokončena barokní podoba zámku a v 19. století byl přestavěn v klasicistním slohu. Jméno má zámek po majitelích, kteří ho vlastnili až do roku 1948 a později jim byl navrácen v restituci. Současný vlastník Roman Machala s chotí se rozhodli zámek opravit a vytvořit z něj zámecký hotel s originálním designem a širokou škálou moderních služeb.

Nechte se rozmazlovat

Na zámku Wichterle si přijdou na své všechny vaše smysly. Výborná restaurace nabízí originální pokrmy, vlastní zámecký ležák Hugon a kvalitní vína. Designově velmi povedená moderní kavárna láká na kvalitní kávu, dezerty vlastní výroby a dech beroucí výhled do zámeckého parku. V historických sklepeních zámku jsou umístěny pivní lázně. V modřínové kádi můžete lenošit za svitu svíček a užívat si blahodárný vliv látek, které koupel obsahuje, na vše zdraví. Pivní koupel pomáhá nejen celkově oživit organismus, zlepšit krevní oběh, ale také zregenerovat pokožku a podpořit pohybový aparát. Pohoda v lázni odplaví stres a vaše starosti, a pokud by to nestačilo, můžete si dopřát i některou z dalších wellness procedur nebo se královsky vyspat v jednom z pohodlných zámeckých pokojů. Zámek Wichterle je tak atraktivním cílem jak pro náročnou klientelu, tak třeba pro rodinný výlet zakončený mlsáním v kavárně. A můžete si tady i nakoupit některé regionální produkty.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.