Ubytování u Vranovské přehrady

Vranovská přehrada, a její okolí, je jako stvořená pro letní dovolenou. Podle statistických údajů se jedná o nejteplejší místo v ČR.

Kdo má rád koupání, krásnou přírodu, historické památky a zábavu, ten si na Vranovsku určitě přijde na své. Ubytování Vranovská přehrada není problém, neboť kolem přehrady je nepřeberné množství ubytovacích kapacit všeho druhu.

Pokud sem zavítáte s malými dětmi, je ideálním místem kemping umístěný přímo na pláži nedaleko přehradní hráze. Zde je možné ubytování ve stanech, v chatkách či blízkých penzionech. Pro děti je koupání na pláži bezpečné díky pozvolnému vstupu do vody. Kromě koupání jsou zde k dispozici půjčovny loděk, nebo se můžete vydat na okružní plavbu výletní lodí, která má přístav rovněž přímo u pláže.

O zábavu se rovněž starají animační programy pro děti, nebo můžete se svými ratolestmi navštívit hradní poutě na hradě Bítov, dětské jarmarky či šermířské souboje na nedalekém tajemném hradě Cornštejn. Zde se konají také loutková představení pro děti či večerní divadelní vystoupení pro dospělé.

Možnost ubytování ve Vranově nad Dyjí

Kromě ubytování přímo na pláži, je v těsném sousedství přehradní nádrže obec Vranov nad Dyjí. Ubytování Vranov nad Dyjí najdete v několika rodinných hotelech a penzionech. Další možností je chatová osada umístěná přímo na břehu malebného zálivu, kde se z jedné strany tyčí jmenovaná zřícenina hradu Cornštejn a z druhé strany zachovalý hrad Bítov. Zde jsou příjemným zpestřením romantické projížďky na vypůjčených pramičkách. Milovníkům historie jistě není třeba připomínat překrásný zámek ve Vranově nad Dyjí vypínající se na strmé skále nad obcí, kterou protéká řeka Dyje. Filmoví znalci vědí, že na zámku se před několika lety točila pohádka Nesmrtelná teta.

Vranovsko je také nádherným místem pro turistiku, zejména pro kolaře. Po okolí se dá podnikat spousta výletů, pro krátkých i delších okruzích. Díky blízkosti hranic s Rakouskem můžete vyzkoušet i kvalitní rakouské cyklostezky, které vedou podél toku Dyje úchvatnou krajinou říčních kaňonů, strmých skal, na kterých stojí zříceniny hradů. Jedním z nich je například Hardegg přímo na česko-rakouské hranici, z jehož ochozů je impozantní výhled na lesnatou krajinu. Odtud se můžete vydat po cyklotrase až do Znojma, které je proslulé mnoha historickými památkami a pak se vrátit zpět do místa svého ubytování. Dovolená na Vranovsku je prostě ideální pro milovníky odpočinku i pro vyznavače aktivního pohybu.