Prozkoumejte Jižní Moravu aneb 5 věcí důležitých pro nezapomenutelnou dovolenou!

Plánujete dovolenou a tentokrát jste se rozhodli prozkoumat krásy naší vlasti? Vyberte některý z kempů v srdci tolik oblíbené Jižní Moravy. Právě tam budete mít základnu a můžete se těšit sportu, odpočinku, ale i poznávání okolních krás. Stačí se jen rozhodnout, zda budete „putovat“ nebo chcete jít jen jednu základnu.

Spaní

Vybavení na spaní se hodně odvíjí od toho, zda budete mít jednu základnu nebo chcete každý den ujít nějakou vzdálenost a přespat buď v kempu nebo v přírodě. V každém případě budete potřebovat spací pytel. Spíte-li v přírodě, na většině míst (zejména v Moravském krasu) není povoleno stanovat. Proto vám bude muset stačit nepromokavá celta, ze které si postavíte přístřešek.

Pokud budete přespávat v kempu, vezměte si s sebou stany. Plánujete-li být v kempu ubytováni po celou dobu dovolené, můžete si dopřát luxus v podobě nafukovací matrace, abyste spali pěkně v pohodlí. Nafukovací matrace bývají těžší a v případě „puťáku“ je s sebou nebudete chtít celou dobu nosit.

5 veci dulezitych pro nezapomenutelnou dovolenou 2

Stravování

Ať už máte nebo nemáte možnost denně se stravovat v bistrech a restauracích, nějakou tu svačinku si určitě budete chtít vzít s sebou do batohu. Budete-li delší dobu „mimo civilizaci“, raději si s sebou vezměte kempingové nádobí, a to zejména pokud budete cestovat s dětmi.

5 veci dulezitych pro nezapomenutelnou dovolenou 1

Výlety pěšky i na kole

Zvolte ten správný okruh. Nejprve se zamyslete nad tím, v jaké jste lokalitě. Pokud máte jako výchozí bod například okolí Macochy, jedná se o poměrně kopcovitý terén, což je potřeba brát v potaz při plánování výletů. Berete-li na dovolenou děti nebo příbuzné, myslete na jejich reálnou fyzickou kondici.

Sportovní vyžití v kempu

Děti se zpravidla těší na návrat z výletu, kdy už nemusí nikam chodit a věnují se zábavě přímo v kempu. Při výběru kempu tedy dbejte na to, aby zde byla i možnost sportovního vyžití – například lodičky, ping pong, půjčovna paddleboardů, wakeboard nebo trampolína!

Večerní rodinná zábava

V rámci večerní zábavy si můžete prohlédnout fotky pořízené z celého dne, promazat „ty nepovedené“, zahrát si karty a společně naplánovat další den. Navrhněte svým ratolestem vždy několik možností, kam se můžete všichni společně podívat a jakou zábavu pak zvolit po návratu do kempu. Pokud však bude vaším domovem pouze příroda, můžete své nejmenší učit jiným dovednostem, jako je třeba vázání uzlů, technik přežití a podobně!