Ostrava a Olomouc - města architektury a festivalů

Ostrava byla už od dob Rakouska-Uherska pevně spojena s průmyslem. Těžba černého uhlí poznamenala město a celý kraj. V „ocelovém srdci republiky“ se dnes už netěží, více než 20 let úspěšně probíhá ekologické „uzdravování“. V současnosti má Ostrava své přírodní lokality, je i významným kulturním a historickým centrem.

Je tu městská památková zóna a v ní domy a sakrální stavby různých stylů architektury. Masarykovo náměstí, Stará radnice, Mariánský sloup, středověký kostel sv. Václava, katedrála Božského spasitele… Nebo nádherná secesní budova bývalé kavárny Habsburg, prvorepubliková neoklasicistní budova Československé národní banky, Divadlo Antonína Dvořáka z roku 1907 a řada dalších. Milovníci industriálu si přijdou na své – uhlí se netěží a tak jsou bývalé doly upraveny a zpřístupněny: areál Dolní Vítkovice, Důl Michal, Landek Park. Tento typ památek najdete pouze zde.

V Ostravě se každoročně konají festivaly a mnohé kulturní akce. Např. multižánrový festival Colours of Ostrava je svým zaměřením u nás ojedinělý a láká hudební fanoušky z celého světa. Janáčkův máj je oblíbeným festivalem klasické hudby po celá desetiletí.

Pokud Ostravu navštívíte právě v době festivalů, nezapomeňte si včas zajistit ubytování. Hotel Mercure Ostrava je moderním, čtyřhvězdičkovým hotelem s výhodnou polohou blízko historického centra. Restaurace s domácí a zahraniční kuchyní, bar vám nabídne originální koktejly, hotelová vinotéka, klimatizované pokoje jsou zařízeny pro vaše pohodlí. Řada spokojených klientů se sem ráda vrací. Po náročném dni nabitém zážitky bude pro vás tento hotel opravdovým zázemím.

Ostrava a Olomouc - města architektury a festivalů

Stejně tak i Hotel Ibis v Olomouci. Když navštívíte hanáckou metropoli, pobyt v novém hotelu v srdci města je nespornou výhodou. Nedaleko je historické jádro Olomouce, Smetanovy sady i populární galerie Šantovka. Hotel má kapacitu 90 pokojů s moderní výbavou, LCD televizory, bezplatným internetem. Hotelová restaurace nabídne speciality středomořské kuchyně – ryby, jehněčí maso, telecí, zeleninové saláty a výborná kvalitní vína.

Obrátíte-li se při hledání ubytování ve městech naší republiky na Brandové hotely Accor, budete spokojeni. Tyto hotely vás přesvědčí svým komfortem, vybavením, výbornou kuchyní a ochotným personálem.

Ostrava a Olomouc - města architektury a festivalů

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.