Litomyšl, historické, ale přesto moderní město

Neváhejte a jeďte na rodinnou dovolenou do Litomyšle, do města, které má opravdu co nabídnout a kde působila řada předních českých osobností jako například Bedřich Smetana, Alois Jirásek nebo Božena Němcová. Litomyšl je studnicí kulturních i sportovních zážitků, nádherné město ležící v Pardubickém kraji zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO.

 

První české lázně ducha

Město je plné staré i současné úchvatné architektury a žije bohatým spolkovým životem. I přesto ale stále přináší úlevu a odpočinek na duši. Díky tomu byla Litomyšl také v roce 2012 vyhlášena „prvními českými lázněmi ducha“.

Dominantou města a hlavním turistickým lákadlem je renesanční zámek, jenž je zdoben více než osmi tisíci originálními sgrafity. Mezi náměstím a zámkem se rozkládají Klášterní zahrady, které si můžete projít a pokochat se jejich krásou, posadit se a rozjímat.

Akce a festivaly

Ve městě se celoročně koná řada světoznámých akcí a festivalů, jako je například Smetanova Litomyšl, Gastronomické slavnosti M. D. Rettigové a Litomyšlské dny barokní tradice. Za obdiv stojí i historické centrum města, domy kolem Smetanova náměstí nebo klášterní zahrady.

Smetanova Litomyšl je druhý nejstarší festival v ČR, který nabízí operní inscenace, galakoncerty a písňové večery. Návštěvníci si mohou vychutnat jak balet, tak promenádní koncerty a i děti si přijdou na své. Akce se koná každoročně na přelomu června a července.

Ubytování

Užijte si svůj pobyt v jednom z nejkrásnějších měst naší republiky. V historickém centru Litomyšle je mnoho možností kde se můžete ubytovat. Kdo ale touží po klidu a přírodě namísto přece jen trochu rušného města, určitě stojí za to, porozhlédnout se i po okolí. Například v pár kilometrů vzdálených Němčicích, je úchvatný statek, s rozlehlou zahradou a příjemnými majiteli. Zde můžete přenocovat, posedět u ohně nebo si i něco ogrilovat. Místo je vhodné i pro rodiny s malými dětmi, které budou unešené nejen z ovcí, ale také prasátka a slepic, které po zahradě běhají na volno.

 

8 tipů na výlety v okolí Litomyšle

- Toulovcovy Maštale a Toulovcova rozhledna

- Nedošínský háj - přírodní oblast pískovcových Budislavských skal a borových lesů

- Růžový palouček - památné místo, ke kterému se vztahuje řada pověstí

- Naučná stezka Velký Košíř – přírodní park s historickými zajímavostmi vhodný jak pro pěší, tak pro cyklisty

- Naučná stezka na Černé hoře - přírodovědná stezka s informačními tabulemi vhodná pro chodce, běžce i cyklisty

- Regionální muzeum v Litomyšli

- Rodný byt Bedřicha Smetany

- Portmoneum - Museum Josefa Váchala

Litomyšl je často označována jako „moderní historické město“ díky rozmanitosti, kterou nabízí.

Порно трансов . оральный секс