Kolojízda po České republice

Podle posledních dat je v České republice zhruba 1 600 km cyklostezek, 300 km komunikací vhodných pro cyklisty a okolo 37 tis. km cyklotras. Síť cyklostezek a tras pro cyklisty rok od roku vzrůstá.

Bike resort Valašsko

Bikeresort Valašsko je nejstarším a největším cyklo místem v České republice. V provozu je od roku 2007. Na jeho území se dále nachází spoustu tras pro silniční kola a především množství MTB tras.

Na své si přijdou i milovníci klasického MTB. Jsou zde vyznačeny Vsetínské a Karlovské okruhy pro horská kola, jejichž délka je 348 km. Vedou po hřebenech Vsetínských Beskyd a Javorníků, přes skalní útvary, kolem dalších pozoruhodných míst.

K dispozici je Valašská bike tour, to znamená, že vám Valaši převezou zavazadla od hotelu k hotelu a vy můžete „Jen tak si zajezdit“, což je hlavním mottem Bike resortu Valašsko.

Bikerské Rychlebské a Lipovské stezky

Lipovské stezky jsou stezky pro horská kola, které jsou méně náročné než Rychlebské stezky a jsou proto skvělé pro rodiny s dětmi i úplné začátečníky. Louky se nachází nad zahradou hotelu Helios.

Javornické okruhy v Pošumaví

Javornické okruhy jsou spleť cyklo tras v přenádherné a člověkem poměrně málo dotčené oblasti Javornického masivu. Na své si přijdou milovníci jízdy ve volném terénu i cykloturisté a rodiny s dětmi.

Cyklostezka u Baťova kanálu

Baťův kanál je lemován páteřní cyklostezkou dlouhou více jak 80 km. Na tu dále navazují stezky a trasy v okolí. Cyklostezku si jistě oblíbí jak in-line bruslaři, tak i cyklisté, protože povrch cyklostezky je převážně asfaltový.

Nadšené určitě budou i rodiny s dětmi a senioři, kteří ocení příjemnou rovinu a přehledný terén. Cyklostezka je jedna z nejbezpečnějších. Maximální bezpečí je zaručeno i tím, že cyklostezka je položená zcela mimo motorovou dopravu.

Na kole krajem vína po Moravských vinařských stezkách

Moravské vinařské stezky jsou několikaletým projektem na ochranu kulturního dědictví a rozvoje vinařské turistiky na jižní Moravě. Od roku 1999 se na realizaci podílí 280 vinařských obcí. Svým rozsahem a posláním představují unikátní síť regionálních cyklistických tras, které spojují "to nejlepší z vinařství a památek na jižní Moravě".

Trasy jsou dělány s ohledem na atraktivitu krajiny, malebnost vinic, polohu vinných sklepů a významných památek kraje.

Jizerská cyklistika

Již dnes je možné se vydat po vyznačených cyklotrasách Jizerskými horami, Západními Krkonoši, Českým rájem směr Praha. Cyklotrasa Greenway Jizera je tvořena několika na sebe navazujícími cyklotrasami.

A jak vést vaše děti k cyklistice?

Jízda na kole je typický rodinný sport. Jak naučit dítka jezdit na kole, abyste mohli vyrážet na cesty společně?

Začněte odstrkovadlem, přes tříkolku, až k nejmenšímu dětskému kolu

Nejmenší dětská kola, která se prodávají, mají průměr kol 12“. Hodí se pro děti ve věku od 2 do 4 let. S dítětem od 4 let můžete začít rovnou na o velikosti 16“. Obě tyto velikosti kol mají pouze jednu rychlost a odnímatelná balanční kolečka. Pokud dítě jezdilo na odrážedle, velmi rychle se naučí jezdit na kole bez koleček.

Pokud balanční kolečka používáte, snažte se je dítěti ponechat jen po nezbytně dlouhou dobu, aby si na ně nezvyklo, což může bránit dalším pokrokům. Po odstranění koleček dítě postrčte, aby mohlo v klidu umístit nohy na pedály a rozjet se. Běžte vedle dítěte a poskytujte mu oporu.

Na dětských kolech ve velikostech 20″ a 24″ se děti budou učit ještě přehazovat a brzdit pákovými brzdami.

Топ порно