Vlakem do Chorvatska

Většina návštěvníků se nedostane po Chorvatsku vlakem, protože existuje několik spojení mezi oblíbenými turistickými destinacemi a žádné vlaky, které jezdí podél pobřeží. Železniční síť, vybudovaná podle rakouského pravidla, měla za cíl dostat zboží, výrobky a cestující do bodu A z Chorvatska, což je důvod, proč jezdí vlakové spoje ze severu přes Záhřeb, do hlavních přístavů Rijeka a Split. Nicméně vlaky nabízejí bezpečnou a pohodlnou, ale pomalejší alternativu autobusové dopravy.

Jedinými železničními trasami, které dávají smysl pro pobřežní turisty, jsou ze Záhřebu do Rijeky a ze Záhřebu do Splitu. Pro cyklisty je dobré vědět, že přeprava kol je povolena na většině tratí, včetně Záhřebu-Splitu a Záhřebu-Rijeky.

Silnice na úkor železnic

Po desetiletí se vládní investice soustředily na zlepšování silnic, zatímco železnice postupně prošly do havarijního stavu. Je třeba udělat mnoho práce na infrastruktuře, která se postupně začíná dít.

Investice, která byla realizována v železničním systému, se z velké části zaměřila na zlepšení vnitřních linek, které spojují Varazdin, Koprivinica, Sisak a Sunja se Záhřebem, kde najdete nejrychlejší a nejmodernější vlaky. Bylo objednáno 44 nových vlaků, z nichž jeden byl uveden do provozu v dubnu 2015, spojující Záhřeb s Koprivnica, Sisak a Sunja.

Zde jsou hlavní vlakové trasy:

Záhřeb na Karlovac

Existuje více než tucet vlaků, které jezdí 40 minutovou trasou. Dva vlaky denně jezdí do Kninu, kde je možné najít autobus do Zadaru, ale autobus Záhřeb-Zadar je mnohem rychlejší.

Záhřeb do Splitu

Opět platí, že autobusy jsou mnohem rychlejší, což trvá přibližně 4 1/2 hodiny, vlakem 6 1/2 hodiny, ale jsou zde dva vlaky denně - ráno a odpoledne, které jezdí po celý rok. V létě je k dispozici ještě několik vlaků, včetně vlaku, který může být vhodný pro včasný příjezd do Splitu, aby se trajekt vydal na ostrovy.

Záhřeb do Zadaru

K dispozici jsou dva vlaky denně, z nichž oba jezdí ráno. Pozdní večerní vlak dává největší smysl pro brzký příjezd do Zadaru.

Záhřeb do Rijeka

Do Rijeky jezdí dva vlaky denně. Cesta trvá od 3 1/2 do 4 1/2 hodiny, což je jen o něco déle než autobus.

Záhřeb na Istrii

Nejsou žádné přímé vlaky na Istrii, ale vlak Rijeka spojuje s autobusem, který se vine přes Istrii a zastavuje v Hum, Pazin, Zminj, Kafanar, Vodnjan a dalších malých městech, než skončí v Pule asi o 4 a půl hodiny později.

Záhřeb - Osijek

Na trase se denně jezdí asi 4 1/2 až 5 1/2 hodiny, což je o něco déle než autobus.

Záhřeb do Varazdin

Asi tucet vlaků jezdí denně 2 1/2 hodiny, což z něj činí rozumnou alternativu autobusu.

Nejsou žádné vlaky do Dubrovníku nebo vlaky, které jezdí podél pobřeží.

Cestovní lístky na vlaky si můžete rezervovat online na stránkách chorvatských železnic.

Můžete si také rezervovat a koupit jízdenky z vlakového nádraží v Chorvatsku a zaplatit pomocí kun nebo eur. Ve větších stanicích můžete také zaplatit jakoukoliv kreditní kartou.

Cestovní třídy v chorvatských vlacích

V Chorvatsku je několik různých tříd cestování ve vlaku. Nejlevnější jsou osobní vlaky, které nabídnou bezvýhradně 2. třídy sezení. Expresní vlaky mají vozy 1. a 2. třídy.

Železniční průkazy, které platí v Chorvatsku

Chorvatsko je součástí systému Eurail Pass. Můžete cestovat do Chorvatska na Eurail Pass , regionální průkaz nebo cestovat v Chorvatsku na chorvatský Rail Pass.

русское порно видео . оральный секс смотреть бесплатно . порно фут фетиш