Venezuela

Venezuela – nejsevernější stát Jižní Ameriky, který se nachází na pobřeží Karibského moře. Klima této země je tropické, vlhkost a horko je tu na denním pořádku.

Největší řekou je zde Orinoko, vlévá se do moře velkou deltou. Caracas je hlavní město tohoto státu, má 5 milionů obyvatel a leží na severu země. I když na první pohled působí přelidněným a chaotickým dojmem, jsou zde místa, která potěší oko turisty.

Plaza Bolivar – čtvercové prostranství ve staré části města se sochou Simona Bolivara, obklopené mnoha historickými budovami. Katedrála Metropolitana, Panteon Nacional, Museo de Bellas Artes a muzeum současného umění Museo de Arte Conteporaneo – to jsou památky, které si jako návštěvníci Venezuely nenechte ujít. V Caracasu je možné se svézt moderní osmimístnou lanovkou Tramo Expreso, místní uličky jsou tak přeplněny automobily, že je tento způsob dopravy vítanou změnou.

Chcete-li si odpočinout od ruchu velkoměsta, příhodným místem je ostrov Venezuely - Isla Margarita. Leží u severovýchodního pobřeží země. Nádherné písečné pláže, exotická příroda, skvělé koupání po celý rok. Okouzlí vás místní Národní park La Restinga, jehož hlavní částí je krásná laguna plná ryb a ptáků. Z města Porlamar se sem dopravíte autobusem a pak pokračujete z přístaviště loďkou, tou pak proplouváte lagunou. Krásná flora i fauna, chráněné druhy ptáků, všude přítomní papoušci a nádherná příroda.

Venezuela

Jedna z nejvíce vyhledávaných písečných pláží ostrova Isla Margarita je Playa Zaragoza. Je krásná už na první pohled. Je pěkně uspořádána a upravena, na několika místech jsou odpočívací zóny, kde se můžete občerstvit nápoji a místní kuchyní.

Hledáte-li adrenalin - navštivte Parque El Aqua Isla de Margarita – zábavní park s tobogány a různými druhy jízdních drah, na kterých se svezou jen ti nejodvážnější. Waterland navštivte i s dětmi, budou mít jedinečnou příležitost uvidět představení s delfíny.

Při návštěvě Venezuely prožijete zážitky na celý život. Jen nezapomeňte opalovací krém, slunce zde svítí téměř během celého roku a počasí je tu pro dovolenou jako stvořené.

Venezuela

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

zimní čepice converse