Ubytování v Chorvatsku

Chorvatsko je pro české turisty velice přitažlivé, o čemž svědčí každoročně téměř jeden milion Čechů, kteří ho navštíví.

Dovolená u moře, které podle mnohých patří k nejčistším, je dostupná jak z hlediska vzdálenosti, tak i z cenových důvodů. Autem je to k Jadranu jen zhruba 900 km, samozřejmě podle místa, do kterého zamíříte.

Nejblíže to je na Istrijský poloostrov, kde je několik letovisek nabízejících příjemné ubytování a krásné koupání. Ubytování najdete v hotelech, penzionech, apartmánech, nebo v kempech, kde si můžete postavit vlastní stan.

Jadranské pobřeží je velice členité a spolu s množstvím ostrovů i malých ostrůvků je jako stvořené pro jachting. Můžete kotvit každý den v jiném přístavu a užívat si průzračného moře při potápění či sportovním rybaření.

Chorvatsko však není pouze pobřeží a moře. I vnitrozemí této země nabízí spoustu krásných míst. Zejména je to šest národních parků, z nichž nejznámější je zřejmě oblast Plitvických jezer, nebo údolí řeky Krka s úžasnými vodopády, kde je povoleno koupání. Pokud se vydáte podél pobřeží směrem k jihu, budete projíždět několika velkými městy a přímořskými letovisky, kde lze trávit letní dovolenou plnou slunce, vodních radovánek a dobrého jídla, kterým je místní kuchyně pověstná. Jedním z nejznámějších rekreačních míst jadranského pobřeží je Makarská riviéra, na které je nejoblíbenější obcí Baška Voda, ležící přímo u jadranské magistrály.

Nabízí spoustu ubytovacích možností, příležitostí ke sportování i zábavě a hlavně krásné koupání. Oblázkové pláže se táhnou několik kilometrů oběma směry a pozvolný vstup do moře je ideální pro rodiny s malými dětmi. Ubytování Baška Voda je možné v řadě soukromých apartmánů, penzionů i hotelů. Rovněž zde najdete několik kempů přímo u vody. Řada penzionů a vil stojí u pláže, což je pro dovolenou s dětmi optimální. Ubytování v lokalitě Baška Voda neznamená žádné velké vzdálenosti od moře, neboť zdejší pobřeží je lemováno strmými skalami, které jako hradba chrání celou Makarskou riviéru.

Tato země má své jedinečné kouzlo. Pro Čechy je výhodou, že mohou o každé dovolené navštívit jinou lokalitu. Pobyt je relativně levný a odměnou vám bude čisté moře a řada příjemných zážitků. Je jen málo míst, kde vítají Čechy s tak otevřenou náručí, jako je tomu právě v Chorvatsku.