Tipy pro sólo cestovatele

První sólo cestovatelský zážitek může skončit bez pořádné přípravy zkouškou nervů a nepříjemnou zkušeností. Cestování sólo má spoustu výhod, ale pro nezkušené cestovatele a cestovatelky můžou první cesty být velmi stresující. Přinášíme vám praktické rady, se kterými se připravíte na cestu sólo snadno a užijete si maximálně poznání kultu a tradic, které sólo cestování nabízí a také 5 tipů, kam vyrazit.

Dnes je sólo cestování horkým tématem, protože muži i ženy po celém světě koketují s myšlenou navštívit zemi bez někoho blízkého či přítele, ať už kvůli pracovnímu zaneprázdnění či tomu, že prostě žádný ideální partner na cestování pro ně není. Sólo cestování vám dává maximální svobodu vidět to, co chcete a poznat kulturu a místní osobně.

7 praktické rad od cestovatelů profesionálů a blogerů

  1. Dobře si prostudujte místo, kam chcete vyrazit a dopravní spojení v místě, připravte si itinerář cesty a platné doklady.
  2. Buďte dochvilní, předejdete panice! Zavčasu rezervujte hotel alespoň na první dvě noci, ať neskončíte na ulici a než sednete do taxiku, zeptejte se předem na cenu cesty.
  3. Věřte své intuici! Pokud nemáte z něčeho dobrý pocit, raději se do toho nepouštějte. Vyhýbejte se osamoceným místům. Zdržujte se na veřejných a otevřených prostorech.
  4. Pořiďte si mapy a aplikace, které budou vašimi průvodci.
  5. Připravte si 2 kreditky a malý obnos hotovo sti na drobné potřeby.
  6. Udržujte spojení s domovem a zanechte někomu kopii trasy, kterou hodláte absolvovat.
  7. Pokud vyrážíte do výrazně odlišných kultur, zvažte vhodné oblečení. Mohlo by se vám stát, že budete toužit navštívit známou památku a nebudete kvůli nevhodným svrškům vpuštěni dovnitř.

Tipy na bezpečná místa pro první sólo cestování

Bezpečnost je pro sólo cestovatele tématem číslo jedna. Bez společníka se cítíte zranitelnější. Single cestovatelé hledají ale kromě bezpečných zemí i takové země, které jsou plné otevřených a přátelských lidí. Vybrali jsme pro vás pár tipů na bezpečná místa, ve kterých se nebudete bát vyjít po setmění a užijete si spoustu zábavy a zaslouženou dovolenou. Pro získání sebevědomí a jistoty pro sólo cestování, zkuste poprvé prověřená a doporučená místa.

Bezpečných míst pro sólo cestování po světě najdete nepřeberné množství, my vám přinášíme 5 tipů, kterými se můžete inspirovat.

Melbourne v Austrálii

Svatým grálem všech mladých baťůžkářů a single cestovatelů je australský Melbourne. Melbourne a Austrálie jsou obecně na téměř každém cestovatelském seznamu díky množství parků, galerií, muzeí, divadel, scén živé hudby, oceňované gastronomii a spoustě míst, kde si mladí turisté zdokonalují svou uměleckou sebejistotu. Místní jsou na turisty zvyklí a mají je velmi rádi. V Melbourne si určitě najdete přátele. Dobrodružné cesty pak nabídnou okolní významná místa jako Blue Mountains, Sydney, Coffs Harbour, Národní park Daintree a spousta dalších.

melbourne

Vietnam

Pokud chcete poznat exotickou kulturu a tradici jihovýchodní Asie, vyrazte do Vietnamu. Ačkoliv mnohé záběry z vietnamských ulic a míst působí velmi rušně až chaoticky, cestování po Vietnamu je opravdu velmi bezpečné. Kromě Hanoje a velkých měst nezapomeňte, že Vietnam má nádherné hory a přírodu.

Chile

Pokud toužíte po Latinské Americe vyrazte do vyspělejší Chile. To platí především pro ženy sólo cestovatelky, které touží po bezpečném cestování po tomto kontinentu. Latinská Amerika není zrovna proslavená rovnými právy mužů a žen, ale samozřejmě existují i výjimky, a tou je Chile. Navštivte třeba nádherné místo plné vášně a barevných fasád historických domů, původní rybářské město Valparaíso.

Kodaň v Dánsku

Dánsko již od prvního pohledu působí mírumilovně a skandinávské země jsou obecně považovány na Indexu spokojenosti OSN za nejšťastnější země na světě. Kriminalita je zde velmi nízká a díky pohodovému životnímu stylu známý jako Hygge, který Dánové vyznávají, se u nich budete cítit jako doma. V Kodani si určitě půjčte kolo a vychutnejte si jízdu ulicemi, zastavte se na street food a obdivujte typickou architekturu.

Dubrovník v Chorvatsku

Chorvatsko není jen místem tradiční české dovolené a přeplněných pláží českými turisty. Dubrovník je místem s neskutečným historickým duchem, brilantní gastronomií a ideálním místem pro cestování sólo. Lidé jsou zde velmi přátelští, vyptávají se na váš život, velmi si váží žen a poradí vám, kde si nejvíce užijete pravého Chorvatska bez turistů i rodinných restaurací s místními specialitami. Navíc jen pár minut od opevněného středověkého města, dojdete pěšky podél zdí k pláži, kde se můžete koupat nebo si vypůjčit loďku.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.