Tipy na výlet do Německa

Máte již ČR procestovanou a chcete objevit něco nového? Například z Prahy jste u našich severních sousedů rychleji než na Moravě. Přinášíme několik zajímavých tipů i pro ty, kteří nevlastní vlastní automobil.

Aquapark Tropical Island

Zajeďte se ohřát a užít si vodní radovánky i během zimy. Mezi Drážďany a Berlínem se nachází tropický ostrov. Ne tak úplně ostrov jako moderní zábavní park, ve kterém si budete připadat jako na dovolené v tropickém ráji. Krásné teplé počasí po celý rok si můžete užít v malém městečku Krausnick, kde kromě ohromného vodního parku naleznete i největší saunový svět v Evropě.

Drážďany

Drážďany jsou historie, atrakce, ale i mnohé další zajímavosti, které můžete prozkoumat. Vybrat jen některou z nich, které byste mohli věnovat svůj celodenní výlet, nebude vůbec jednoduché. Navštívit můžete zámecký komplex Zwinger se světoznámými muzei a proslulou galerií, netradiční Německé muzeum hygieny nebo třeba zdejší zoologickou zahradu, která se věnuje asijské fauně. K té je to z Prahy po dálnici pouhých 150 km. Parkování přímo naproti vchodu stojí 1 € na tři hodiny nebo 3 € na celý den. Zoo lze nicméně v klidu projít za tři hodiny, takže klidně zvolte kratší variantu. Vstupenku do zoo pořídíte za 12 € pro dospělého a za 4 € pro dítě.

Wallhalla

Asi deset kilometrů východně od Řezna se u malého města Donaustauf vypíná v kopci nad Dunajem unikátní stavba. Památník Walhalla je honosná klasicistní budova, kterou dal v letech 1830-1842 postavit král Ludvík I. Bavorský podle plánů architekta Leo von Klenze jako památník významných osobností. Uvnitř památníku je 1234 soch umělců, vojáků a dalších slavných osobností.

Stezka korunami stromů v Bavorsku

Bavorský les láká všechny návštěvníky na úžasný zážitek v nádherné přírodě. Poblíž městečka Neuschönau máte možnost procházet se mezi korunami stromů ve výši až 25 metrů nad zemí. Na konci 780 metrů dlouhé dřevěné visuté stezky pak můžete půl kilometru stoupat na 44 metrů vysokou vyhlídku, zvanou bavorská Eiffelovka, z níž uvidíte nejen na německou stranu Bavorského lesa, ale i na Luzný, jednu z nejhezčích šumavských hor.

Pohodlně cestovat můžete i bez vlastního vozu

Pokud nemáte vlastní vůz, dnes už se nemusíte omezovat pouze na nepohodlné cestování vlakem nebo autobusem. Zvolit můžete i příjemnější variantu v podobě sdíleného auta.

ххх аниме маленькие