Thajsko dovolená, která nezklame

Thajské království je oblíbeným turistický cílem a patří nejvyhledávanějším lokalitám. Thajsko je místo, kde je možné poznat romantiku, zajímavou kuchyni, pohostinnost a zároveň zvýšenou hladinu adrenalinu.

Informace o Thajsku

Thajsko je země jihovýchodní Asie a je asi 7krát větší než česká republika. Thajské království (zkráceně Thajsko) je stát v jihovýchodní Asii. Sjednocené Thajské království vzniklo v polovině 14. století. Thajsko bylo v minulosti známo pod názvem Siam. Samotné slovo thai lze přeložit jako svoboda. Hlavním městem Thajska je Bangkok, kterému se též říká město andělů. Hlavní měnou je thajský bath. Thajsko je jedinou zemí jihovýchodní Asie, které nebylo nikdy kolonizováno. Na což jsou obyvatelé velice hrdí. Nekrvavá revoluce v roce 1932 vedla ke vzniku konstituční monarchie. Ve Druhé světové válce bylo spojencem Japonska, po válce USA. Thajsko, dříve známé pod názvem Siam, Baht je měnou pro 76 provincí, které dohromady tvoří celou buddhistickou zemi. V thajském spirituálním učení je však klíčová úcta k předkům. Na jihu země čelí Thajsko násilí ze strany malajsko-muslimských separatistů. Thajsko patří k častým turistickým cílům.

Navštěvovaná místa v Thajsku

Thajsko to je relaxace na sněhobílých písečných plážích, odpočinek ve stínu palmových hájů, zchlazení v tyrkysových lagunách s průzračnou vodou.

K nejnavštěvovanějším lokalitám patří Bangkok, Puket , Pattaya nebo ostrov Koh Samui. Výhodou je že každý mladý Thajec umí anglicky. Thajsko je zemí všudypřítomného obchodu. Thajsko zaujme svou rozmanitostí. Thajsko je plné velkolepých staveb zasvěcených Buddhovi.
Při návštěvě buddhistických památek myslete na to, že nejsou přípustné krátké kalhoty i sukně. Při vstupu se zouvají boty. Jakékoliv vypodobnění Buddhy je naprosto posvátné, není tedy přípustné ho jakkoliv znesvěcovat. Je důležité dávat najevo respekt k monarchii a králi, jakékoliv zneuctění může mít opravdu nepříjemné následky.

Počasí a podnebí v Thajsku

Thajsko je typickou tropickou zemí. Zdejší klima je ovlivněno monzuny, které vytvářejí tři roční období v severním, severovýchodním a středním Thajsku a dvě roční období v jižním Thajsku. Tři roční období se skládají z období horka a vlhka, období chladna a sucha a období dešťů. Teplé období je provázeno vysokými teplotami a také vyšší vlhkostí, což činí návštěvu Thajska v tomto období nesnesitelnou. Trvá od března do května až června.

Na většině území Thajska je velmi vysoká vlhkost vzduchu (mezi 66 – 80%). Chladné roční období přináší teploty odpovídající našemu létu, s teplotami kolem 30°C přes den a okolo 20°C v noci. Nejteplejší měsíc je květen, od června do září pravidelně prší. Pokud neprší, jsou teploty vysoké jako v květnu. V monzunovém období prší třeba jen několik hodin, ale deště jsou vydatné a obloha je většinou zatažená. Nejvíce prší v období asi od srpna do října.

Thajsko listopad až březen
Statisticky jsou teploty ve dne 28-32 °C, v noci 24-28 °C. V tomto období jsou jasné dny, kdy téměř neprší.
Thajsko březen – červen
Statisticky jsou teploty ve dne ve dne 34-40 °C, v noci 28-34 °C. V tomto období občas prší o něco více na jihu.

Jídlo v Thajsku

Mezi nejzajímavější thajské lákadla patří bezesporu kuchyně. Thajská kuchyně je vyhlášená, a proto by návštěva této země, bez poznání národních jídel, nebyla úplná. Je pravdou, že thajská kuchyně je známá svojí pálivostí. Ale dají se zde nalézt i jiné chuti. Co je důležité je to, že Thajsko má vysoký hygienický standard. Nemusíte se tedy bát jíst ani u stánků na ulici. Používání velkého množství chilli navíc jídlo velmi dobře dezinfikuje.

Doprava v Thajsku

Doprava do kterékoliv části Thajska je kvalitní, rychlá, levná a efektivní. Nikde nečekáte na spoj kamkoliv déle než pár minut. Doprava je možná autobusy, vlaky, taxíky a letadly. V Bangkoku funguje moderní metro a nadzemka. Nadzemka nám navíc poskytne krásné pohledy na město. Vedle těchto nejmodernějších dopravních prostředků je tu velké množství rikš neboli tuktuků.

Ubytování v Thajsku

Kdekoliv a kdykoliv v Thajsku není problém sehnat ubytování. Počet svátků, slavností a festivalů je v Thajsku velmi obsáhlý. Thajský rok se otáčí podle monzunových období, které řídí farmářské aktivity, a podle náboženského kalendáře. Mnoho svátků je budhistického charakteru a je. Festivaly mohou taky probíhat na oslavu sezónních změn nebo podle úplňku. Během oficiálních svátků jsou úřady a banky zavřeny, směnárny však pracují. O náboženských svátcích nesmějí být otevřené noční kluby.

Thajsko - Vízum a ambasády

Thajsko vyžaduje po občanech České republiky vstupujících do Thajska vízum. Čekací doba na vízum na thajské ambasádě v Praze je 3 pracovní dny. Vízum má platnost 3 měsíce od vydání a je na něj možné pobývat v Thajsku do 30 dnů.

Očkování při vycestování do Thajska

Thajsko je z pohledu zdravotních rizik jedna z nejbezpečnějších zemí jihovýchodní Asie. Při cestách do Thajského království není žádné očkování povinné. Přesto se doporučuje očkování proti hepatitidě A a břišnímu tyfu. Riziko malárie je nízké. V Bangkoku je jisté nebezpečí horečky dengue. Thajsko má velmi moderní nemocnice, v případě problémů nemusíte mít strach nějakou navštívit.

Thajsko je kulturní zemí bohatou historií. Můžete navštívit plno nádherných památek, krásnou přírodu a potkat usměvavé lidi. Je pro něj typické thajské divadlo a hudba a výborná kuchyně. Je to pro turisty přívětivá země. Proto stojí za to Thajsko navštívit.

Thajsko dovolená, která nezklame

порно хд . porno . волосатый анал