Thajsko

Stát v jihovýchodní Asii, jeho střední část tvoří široké údolí řeky Chao Phraya. Většinu obyvatel země tvoří Thajové, hovoří čtyřmi různými dialekty a jsou převážně budhisté.

Thajské království nebylo nikdy kolonií Británie nebo Francie. Země má hlavní příjem z turistického ruchu. Tisíce krásných budhistických chrámů a klášterů, dlouhé čisté pláže – to vše láká řadu návštěvníků do této exotické země.

Hlavním městem je Bangkok, hospodářsky i politicky nejvíce rozvinuté město Thajska. Je 22. největším městem na světě s 8 milióny obyvatel, přijíždí sem ovšem za prací z okolních míst řada obyvatel, takže počet stoupá až na 15 milionů. Město je současně tradiční i historické. V kontrastu jsou tu chrámy i obrovská nákupní centra. Lidé se sem stěhují v naději na vyšší životní standard a lepší zabezpečení rodin.

Prohlídku města můžete začít plavbou po řece Chao Phraya. Uvidíte Velký palác, chrámy, občerstvení je pro vás připraveno v luxusních restauracích přímo na lodích a večerní pohled z řeky na osvětlené město má své kouzlo. K návštěvě památek v Thajsku musíte být vhodně oblečeni. Muži dlouhé kalhoty, ženy sukně, kalhoty či šaty dlouhé nebo po kolena. Ženy ani muži nesmí mít obnažená ramena, kontrola pobíhá před vstupem. K zajímavým památkám Bangkoku patří:

  • Královský palác
  • Chrám smaragdového Budhy
  • Wat Pho – Chrám ležícího Budhy – je největším a nejstarším chrámem 46 m dlouhý a vysoký 15m
  • Muzeum Jim Thompson House – klidné, velmi zajímavé a ne příliš známe místo, muzeum obchodníka s hedvábím. Můžete si zde i krásné hedvábí koupit za dobrou cenu.
  • Chrám Wat Arun - je dominantou města, při plavbě po řece jej uvidíte nejlépe.

Milovníkům vody, slunce a písku má Thajsko také co nabídnout. Krásné písečné pláže jsou na tropickém ostrově Phuket. Leží v části jihozápadního pobřeží Thajska. Letovisko Pattaya je velmi živé a dynamické, leží na východní části pobřeží země. Jste-li filmovými fanoušky, nezapomeňte navštívit Kanchanaburi – slavný most na řece Kwai a vojenské muzeum Jeath. Thajsko má i tradiční plovoucí trhy, nejkrásnější jsou květinové, plné orchidejí.

Při návštěvě této země nezapomeňte na Samphranské sloní cvičiště, jízdu na těchto majestátních tvorech si nenechte ujít.

Thajsko

2 komentáře

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

analadin.xyz