Praktické rady na dovolenou v Alpách

Vyrážíte letos lyžovat do Alp? Přinášíme vám pár rad a tipů, které se vám budou hodit, aby se dovolená neprodražila nebo nenastaly nepříjemnosti. Dovolenou může zkazit nečekaný výdaj i špatný výběr lyžařského střediska.

Jak si vybrat správné lyžařské středisko?

Vybírejte především podle skutečné zdatnosti všech členů vaší rodiny či skupiny. Rozdílné lyžařské zdatnosti si žádají důkladnější výběr střediska. Zdatnější lyžař ocení střediska jako Kitzbühel nebo Ischgl, kde jsou desítky kilometrů sjezdovek a nejmodernější bary a restaurace, ale pozor ceny skipasů jsou zbytečně vysoké. Existuje ale i řada mnohem modernějších středisek s přijatelnými cenami skipasů. Příkladem je středisko Dachstein-West, které je ideální pro rodinnou dovolenou.

Platíte raději hotovostí?

Je výhodnější brát si hotovost nebo platební kartu? Odpovědí je vybavit se dostatečným množstvím hotovosti a rezervu mít na kartě. Ačkoliv je výhodné platit v zahraničí kartou, pro všechny případy si připravte i hotovost, která se vždy hodí. Ne všude kartu akceptují. V případě, kde je platba kartou možná, je výhodnější jí zaplatit – za běžné platby v obchodě v zahraničí neplatíte žádné extra poplatky a měna se přepočítává devízovým kurzem, který je výhodnější než zahraniční valutový.

Co se týká platební karty, je jedno, která společnost ji vydala, zda Visa či Mastercard. Dnes většina obchodníků akceptuje obě. Zda platíte za výběr z bankomatu v zahraničí, závisí na podmínkách vaší banky.

Na bezpečnost dbejte doma i v zahraničí

Dodržujte základní pravidla – nemějte všechny peníze a karty na jednom místě. Rozdělte si hotovost na více částí, které si uložíte na různá místa. Ztráta či zcizení jednoho zavazadla nebo peněženky pak nepředstavuje takový problém, jak když se všechny vaše peníze nachází právě v odcizeném zavazadle.

Vyzkoušejte aplikace

Ani rakouským Alpám se nevyhýbá moderní technologie. Dnes si můžete do svých chytrých telefonů stáhnout užitečné aplikace s informacemi o lyžařských střediscích v Rakousku, včetně map lyžařských areálů a stavu sněhové pokrývky. Sledujte webkamery i aktuální počasí a spoustu užitečných informací.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Категории и разделы Автомобильный портал.