Pouzdra nejen na doklady

Taky máte pocit, že všech možných průkazek, dokladů, věrnostních, vstupních a dalších karet máte po kapsách nebo v kabelce až příliš? Jsme na tom všichni podobně.

Zkuste si je skrýt do pouzdra a už je nikdy nebudete zoufale hledat ve chvíli, kdy je budete potřebovat.

Naštěstí se většina dokladů a karet ustálila na jednom rozměru, takže vám bude stačit jedno kvalitní pouzdro, do kterého schováte občanský průkaz, řidičský průkaz, vstupní kartu do práce, kartičku zdravotní pojišťovny a další karty a doklady, které se vám nevejdou do peněženky, nebo je nechcete mít na jednom místě s kartami platebními. Můžete k nim přidat i pár vlastních vizitek, protože jejich standardní rozměr je rovněž stejný. Nebo můžete takové pouzdro nosit jen jako vizitkář, záleží jen na vašich potřebách.

Pouzdra na karty se vyrábějí z pravé i umělé kůže, kovu nebo umělé hmoty. Kromě běžné velikosti jen o něco větší než karty, které má ukrýt, se vyrábějí i větší pouzdra určená na velký počet karet a dalších dokladů. Protože pouzdra potřebují pánové i dámy, najdete jak klasická elegantní v tmavších odstínech, tak pouzdra v pestrých barvách, případně i s potiskem.

Ceny začínají už na několika desetikorunách, ale skutečně luxusní pouzdro na karty může stát i více než 700 korun. Záleží na tom, co od něj očekáváte. Většina pouzder už dnes má také zabezpečení proti nechtěnému čtení karet (RFID), což ale neplatí o nejlevnějších modelech vyrobených z plastu.

O trochu větší rozměry mají tzv. dokladovky neboli pouzdra na doklady. Některá jsou vyráběna i se šňůrkou k zavěšení na krk, nebo přivázání k opasku, kterou jistě ocení cestovatelé. Tato cestovní pouzdra na doklady, mohou sloužit také k uložení peněz a dalších věcí, o něž nechcete cestou přijít.

Poslední kategorií pouzder jsou ta na klíče, tedy klasické kožené klíčenky. V této kategorii jsou i různé přívěsky na klíče, což sice nejsou pouzdra, ale jsou velmi oblíbené. Klíčenky se vyrábějí v mnoha barvách i veselými natištěnými motivy, které se budou líbit i školákům. Uvnitř je obvykle kroužek, nebo karabinky na připevnění klíčů.

секс фетиш