Malebná jihotyrolská jezera s chutí vína a vůní orchidejí

Jižní Tyrolsko je díky blízkosti a dostupnosti velmi oblíbeným místem na zimní ale také letní dovolené. V horkých letních dnes v jihotyrolských horách vana chladivý vánek a překrásná čistá a liduprázdná jezery si užijete více než přímořská letoviska. V Jižním Tyrolsko odpočívejte, nabírejte sílu nebo si užívejte aktivní dovolené.

Oblast Jižního Tyrolska je ideálním místem k dovolené díky nestabilnějšímu klimatu v Evropě – pravděpodobnost propršené dovolené se blíží skoro nule. Oblast se pyšní 300 slunečními dny v roce. Díky prvotřídní kvalitě vody a překrásnému okolí jezer se vzácnými rostlinami si užijete nezapomenutelné chvíle daleko od davů lidí.

Chráněný biotop jezero Varna

Malé jezero nedaleko Bressanone leží v nadmořské výšce 700 m n. m. a díky maximální hloubce 3,5 m si udržuje po celé léto příjemnou teplotu. Plavání je možné na severní straně, jižní část je chráněným biotopem, ve kterém se nachází mnoho vzácných rostlin a při troše štěstí můžete pozorovat salamandry, vážky a spoustu druhů žab v přirozeném prostředí. Na dohled od jezera Varna leží památkově chráněný statek Griesserhof, který leží pod kopcem osázeným vínem. Griesserhof se pyšní velmi chutným domácím vínem a lahodnou kuchyní.

Jezero Varna

Věhlasná čistota jezera Costalovara

Costalovara je jezero, které před dvěma sty lety vzniklo přirozenou cestou a leží v 1 176 m n. m. Jezero dnes patří k 10 nejčistějším sladkovodním jezerům v Itálii. Díky čistotě a velmi příjemné teplotě 22 až 24 stupňů je v létě oblíbeným místem ke koupání. V zimní měsíce se mění v bruslařskou dráhu. V blízkosti Costalovara navštivte statek Ronacherhof, který vás skrz svou architekturu a historii přenese do 12. století. Ronacherhof je vyhlášen domácím špekem.

Klenot Alto Adige jezero Favogna

Jezero Favogna je registrovaným biotopem s neobvyklou flórou a faunou. V okolí jezera vás uchvátí 35 druhů orchidejí, sladkovodní raci a spousta dalších ohrožených druhů rostlin i živočichů. Jezero v létě láká ke koupání, cyklovýletům a pěší turistice. Blízká farma Engadinerhof kromě procházek po rozsáhlých ovocných sadech a vinicích pronajímá kola a nabízí po sportovním výkonu regenerační Kneippovy procedury ve vlastním wellnesscentru.

Jezero jen pro sebe? Proč ne

Pro náročnější klientelu jsou v Jižním Tyrolsku i farmy s vlastními rybníky či jezírky ke koupání. Většina farem mají pro své klienty alespoň bazény, pro jejichž údržbu se v místě nepoužívá chemikálie, aby se neubližovalo čistotě přírody. Například statek Ahner nabízí koupání v soukromém rybníku s nádherným výhledem na okolní horské hřebeny a na celé údolí Eisacktal. Na farmě lze zažít také romantické noční túry s pochodněmi a nabrat sílu je možné v přilehlém šenku, který má v nabídce třeba gulášovou polévku z vlastního mladého skotu nebo bylinkový burger statku Ahner z vlastního hovězího masa, domácího pečiva a bylinkového tvarohu. Úplný soulad s přírodou pak nabízí moderní statek Weingut Stuck. Po selské snídani s výhledem na Bolzano a Schlern přichází čas na koupel v soukromém biorybníce a den je možné zakončit v altánku se sklenicí vína Lagrein z místního sklepa - na statku Stuck každý nalezne žádaný klid a odpočinek.

Farma Weingut Stuck

Зрелые русские женщины . Порно