Kapverdské ostrovy

Plánování dovolené u moře je příjemnou povinností pro ty, kteří chtějí aktivně strávit chvíle v zahraničí. Pokud někdo hledá skutečně teplé a čisté moře, pohádkové bílé písčité pláže, za nimiž se tyčí zelení porostlé kopce, pak jsou pro něho naprosto ideální destinací například Kapverdské ostrovy.

Nespornou výhodou dovolené na Kapverdách je i skutečnost, že zde nenajdete davy turistů a hotelové komplexy, jak to znáte z jiných tradičních míst. Dovolená Kapverdy je příležitostí k odpočinku, příjemnému koupání a slunění, které můžete proložit procházkami po nekonečně dlouhých bílých plážích. Pokud jste ochotni slevit z požadavků na přepychové ubytování a turistické služby, bohatě vám to vynahradí překrásná příroda, klid a pohoda, jelikož místním heslem je „žádný stres“.

Kde jsou Kapverdy

Kapverdy jsou ostrovním státem v Africe. Název získaly podle poloostrova Cap-Vert, což ve francouzštině znamená Zelený mys, který tvoří nejzápadnější bod Afriky. Kapverdské ostrovy leží v jižní části severního Atlantiku cca 600 km od africké pevniny a skládají se z deseti ostrovů a pěti menších ostrůvků. Klima je zde suché a horké, což poznáte nejlépe v červenci až listopadu, kdy je počasí nejstabilnější.

Krásy Kapverdských ostrovů

Kouzlo Kapverd trefně vystihuje jeden z místních mýtů, který praví, že „když bůh dokončil stvoření světa a pohlédl na své dílo, spráskl ruce nad tou nádherou a drobečky z jeho rukou spadly do moře a vytvořily nádherné Kapverdské ostrovy“. Sami se můžete přesvědčit o krásách tohoto jedinečného exotického místa omývaného vodami Atlantiku. Kapverdy dovolená je jako stvořená jak pro vyznavače plážového povalování, tak i pro milovníky výletů do přírody, sportu a vodních radovánek. Pro potápění a šnorchlování jsou zde ideální podmínky, neboť zdejší podmořský svět nabízí v průzračně čistém oceánu úžasné zážitky při pohledu na pestrobarevné ryby všech druhů a velikostí, nebo při prohlížení korálových útesů. Atrakcí pro potápěče jsou potopené vraky lodí, kterých je kolem ostrovů několik. Kromě procházek po plážích si můžete půjčit také kolo a na vyjížďce se kochat exotickou přírodou, o které lze bez nadsázky mluvit jako o panenské. Zdejší překrásné dlouhé pláže, které se třpytí jemným bílým pískem patří k nejhezčím na světě. Vnitrozemí pak tvoří strmé hory a hluboká údolí.

Ostatní zajímavosti

Chcete-li poznat, kromě pláží a moře, také něco dalšího, vydejte se do Mindela, kde jsou v atraktivním městském centru krásné koloniální budovy, dlážděné ulice, kavárny, restaurace a bujarý noční život. Mezi surfaři je oblíbená pobřežní vesnice Sao Pedro na jihozápadním pobřeží, se svou téměř 2 km dlouhou písečnou pláží. Nejzelenějším ostrovem je ostrov Santo Antão, kde jsou zelená údolí, drsné hory a úžasné kontrastní scenérie. Zdánlivě nepřístupné rokle skrývají skvělé turistické trasy napříč celým ostrovem. Nekonečné bílé pláže, potápění, šnorchlování, sportovní rybolov a možnost pozorovat velryby nabízí ostrov Sal.

Cestovní kancelář

Ideální možností, pro cestování na toto místo, je cestovní kancelář MONOI, působí na českém trhu téměř dvacet let a její specialitou jsou luxusní netradiční dovolené a poznávací dovolené v exotických zemích. V České republice jako první začala pořádat zájezdy do Francouzské Polynesie, odkud pochází i její název, neboť monoi znamená tahitský olej. Dlouholeté zkušenosti, individuální přístup a vzorná péče delegátů o klienty, jsou výraznými přednostmi. Dovolená Kapverdské ostrovy patří k těm nejkrásnějším, které lze zažít. Cestovní kancelář pomůže s vyřízením formalit, ke kterým patří platné vízum pro vstup do země, které se vyřizuje na 30 dnů pobytu, platnost trvá 3 měsíce a vyřízení trvá dva týdny. Z Prahy budete letadlem v tomto ráji na zemi za pouhých 6 hodin přímého letu. Ručičky hodinek si nařídíte o dvě hodiny nazpět, doma necháte všední starosti a oddáte se sladkému lenošení na vyhřátém písku u šplouchajících vod oceánu.

смотреть японское порно