Eurovíkendy v Evropě

Cestování je nejlepší příležitostí k poznání cizích krajů, kultur, zvyků, přírody a historických památek. Nemusíte čekat až na hlavní letní sezónu a putovat k přeplněným plážím u moře. I v průběhu celého roku máte možnost vydat se na cestu do některé z evropských metropolí - třeba během prodlouženém víkendu.

Stále větší popularity dosahují tzv. eurovíkendy, které jsou skvělou alternativou k tradičním poznávacím zájezdům. Je to taková minidovolená, během níž můžete ovšem zažít spoustu velkých zážitků. S cestovní kanceláří Kubík Travel se dostanete do některého z nejznámějších evropských měst a prožijete zde nezapomenutelné chvíle.

Navštěvujte hlavní metropole

Patrně nejnavštěvovanějším městem je perla na Seině - Paříž, která si vysloužila několik přívlastků. Ať už se o Paříži říká, že je to město neřesti, centrum světového kulturního dění, město malířů, spisovatelů či básníků a další superlativy, sami se přesvědčíte o pravdivosti těchto slov. Na vlastní oči můžete spatřit Eiffelovku, katedrálu Notre Dame, nasát uměleckou atmosféru Montmartru, navštívit museum Louvre, posedět v některé z tisíců pařížských kaváren, ráno si pochutnat na bezkunkurenčním čerstvém pečivu a poznávat moderní architekturu. To vše vám umožní eurovíkend Paříž, který si můžete dopřát třeba jako romantický výlet ve dvou.

Rovněž britská metropole Londýn je městem, které vás uchvátí. Toto multikulturní centrum má osobitou atmosféru díky prolínání historie s moderní současností. Eurovíkend Londýn bude pro vás jedinečným zážitkem a příležitostí poznat královské sídlo, kterým je Buckinghamský palác, dále Kensingtonský palác, pověstný Big Ben nebo Tower bridge. To vše jsou místa, kudy kráčela historie, ale poznáte i novou dominantu Londýna, obří ruské kolo, pověstný Hyde park a další pamětihodnosti.

Trochu jinou atmosféru zažijete v Athénách. Eurovíkend Athény vám nabídne především úžasný zážitek při prohlídce dominanty města, kterou je proslulá Akropolis. Tato monumentální stavba na vysoké skále ční vysoko nad městem a poskytuje jedinečný výhled na Athény, ve kterých narážíte na historii na každém kroku. Tato metropole byla v minulosti střediskem umění a filozofie, a její genius loci vám to připomíná i v současnosti.