Dovolená u moře – správna volba pro relaxaci a odpočinek

Rozhodujeme-li se, jak strávíme v létě zasloužené chvíle odpočinku, většinu z nás napadne dovolená u moře. Doby, kdy jsme si nemohli pobyt v přímořských oblastech dopřát z finančních důvodů, jsou dávno pryč.

Jestliže využijete aktuální nabídky cestovních kanceláří, i exotické destinace budou pro vás cenově přístupné. Dovolená u moře má oproti tuzemským rekreacím řadu výhod. Opalováním v rozumné míře přijímá naše tělo vitamin D, ten má vliv na posílení imunity. Mořská voda obsahuje minerály, které příznivě působí na lidskou pokožku. Proto je koupání ve slané vodě vhodné pro pacienty s kožním onemocněním. Vlhký mořský vzduch prospívá astmatikům. Každodenní možnost zaplavat si v příjemně teplé vodě a opalování na vyhřáté pláži – to je ideální způsob relaxace a odpočinku.

Chcete-li navštívit destinaci, kde je moře opravdu čisté, zvolte Chorvatsko. Jsou tu krásná pobřeží a 95% pláží má výbornou kvalitu vody. Místa jako Makarská Riviéra, ostrov Rab, historická města Trogir a Dubrovnik jsou českým turistům dobře známá. A když si chcete odpočinout beze zbytku, neřešit únavnou cestu k oblíbenému letovisku hodinami jízdy po dálnici – navštivte Chorvatsko letecky all inclusive. Odlétá se z Prahy, Brna nebo Ostravy. Let trvá 95 minut a přistanete ve Splitu nebo Dubrovniku na mezinárodním letišti. Ubytování je v hotelích, které mají tři a více hvězdiček a nabízí all inclusive dovolenou s veškerým pohodlím.

Poznávání jiných kultur a tradic může být poučné i obohacující. Turecko je země s nádhernou přírodou, řadou kulturních památek a vynikající arabsko-balkánskou kuchyní. Obyvatelé jsou vůči turistům vstřícní, turecká pohostinnost je pověstná po celém světě. Pokud zvolíte dovolenou last minute Turecko all inclusive, překvapí vás příznivá cena, ve které je zahrnuto celodenní stravování i zábavné a animační programy. Krásné pláže, příjemné klima a veškerý komfort letovisek – to je Turecko.

Oblíbenou Novinkou cestovních kanceláří jsou zájezdy pro věkem pokročilejší klienty. Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky – řekl Karel Čapek. Právě důchodový věk je ideální čas pro získání nových zážitků, například pobytem v cizích zemí u moře. Dovolená senior 55 plus je možností pro seniory, jak levně navštívit speciální lokality ve Španělsku, Itálii, Řecku, na Maltě a Kypru. Zájezdy jsou totiž dotovány a cenově zvýhodněny až o 50%. Probíhají mimo hlavní sezonu a hotely v tomto programu jsou vybrány tak, aby vyhovovaly seniorům a jejich potřebám. Mladší doprovod může cestovat s klientem za zvýhodněnou cenu, výlety a program jsou uzpůsobeny jejich věku a možnostem. Dovolená senior 55 plus umožní i dříve narozeným strávit příjemně a bezpečně čas odpočinku v přímořských oblastech.