Co navštívit v New Yorku během týdne

V městě, jako je New York, se bude nudit asi málokdo. Je to místo, které nikdy nespí, a určitě si každý z vás vybaví minimálně tři místa, která by chtěl se svým povolení ESTA v této metropoli navštívit. Třeba taková Socha Svobody nebo Manhattan. Kdo z vás ale ví, že si nejlepší žebra dáte v Brooklynu, nebo že můžete mít vyhlídkovou jízdu i s koncertem? Tak čtěte.

● Muzea – Jako asi ve všech velkých městech, i v New Yorku najdete spoustu muzeí. Ať už se jedná o klasická muzea umění jako Metropolitní muzeum, Americké muzeum přírodní historie nebo třeba Muzeum moderního umění, ale také Muzeum voskových figurín Madame Tussaud nebo Ripleyho svět kuriozit. Navštívit můžete také letecké muzeum na letadlové lodi Interpid.

● Panoramata – Pokud si chcete vychutnat uchvacující pohled na New York shora, jistě neprohloupíte, pokud si zajedete do horního patra Empire State Building. Není to však jediný mrakodrap, který můžete za účelem vyhlídky navštívit. Oblíbená je také Top of the Rock v horním patře mrakodrapu Rockefeller Centre.

● Vyhlídkové plavby – Můžete si také zaplatit vyhlídkovou plavbu u jedné z mnoha lodí v přístavu a objet si Manhattan a Sochu Svobody, nebo si můžete zvolit jinou trasu. Můžete ale také zajít na loď Rocks Off, kde máte v ceně vstupenky, která činí asi 25 dolarů, také koncerty známých hudebníků a kapel, bar a všechno, co najdete v dobrém klubu. A přitom si můžete vychutnat vyhlídkovou jízdu lodí kolem nočního Manhattanu.

● Vyhlídkové lety vrtulníkem – Nejedná se sice o nejlevnější záležitost, ale je to opravdu zážitek na celý život a něco, co si v NY nemůžete nechat ujít. Z kabiny helikoptéry můžete vidět New York s jeho známými symboly, jako je Socha Svobody, Brooklynský most, Central park, Empire State Building a jiné.

● Nákupy – V New Yorku se samozřejmě také velmi dobře nakupuje. Své butiky tu mají všechny známé i méně známé světové značky. Na pořádný nákup si můžete zajít do takzvané zlaté trojky, jsou to obchody s oblečením 21st Century, Macy’s a outlet Jersey Gardens.

TIP: 5 nejlepších outletových obchodů v USA

● Něco k jídlu – V New Yorku najdete beze sporu jedny z nejlepších burgerů a hot dogů na celém světě. Na dobrý hamburger si můžete zajít například do řetězce Five Guys nebo Bill’s Burgers. Výborný hot dog si dáte kdekoli na ulici, ale zaručeně spokojení budete třeba v 7eleven. No a pak si můžete zajít na žebírka třeba do Hometown Bar-b-que v Brooklynu.