6 tipů, jak se na dovolenou sbalit pod 10 kilo

Nechcete na letišti platit za nadváhu? Chcete si z dovolené přivést suvenýry, takže potřebujete mít v zavazadle rezervu? Poradíme vám, jak se sbalit na dovolenou tak, abyste měli vše, co budete potřebovat, a přesto toho vezli co nejméně.

Nepřežeňte to s oblečením

Na týdenní dovolenou si vystačíte s deseti kousky oblečení. Základem jsou samozřejmě pánská či dámská trička, elegantní či sportovní kalhoty (podle toho, zda jedete k moři nebo na hory), kraťasy, plavky, spodní prádlo… Připravte si hromádku oblečení, které byste si chtěli na dovolenou vzít. A poté hromádku zmenšete na polovinu. Nebojte se – u moře si vystačíte akorát a pareem a plavkami. A když bude třeba, můžete si cokoliv přeprat.

Tip: Praktické a stylové oblečení nejen na cesty najdete na bolf.cz.

Kosmetika a hygiena

Samozřejmě se bez kosmetických přípravků neobejdete. Ale sbalte je chytře. Buď si je připravte do menších lahviček a tubiček, nebo si s sebou sbalte přípravky, které jsou z větší části spotřebované. A dovolené se spotřebují a prázdné lahvičky vyhodíte. Kosmetickou taštičku nechte doma – vystačíte si s uzavíratelným sáčkem.

Věci „pro strýčka příhodu“ nechte doma

Dnes už po celém světě pořídíte to stejné, co doma. Takže věci, které si nejste jisti, zda budete potřebovat, nechte doma. A když bude třeba, určitě najdete obchod, kde danou věc pořídíte.

Než začnete balit, připravte si kufr

Připravte si kufr, se kterým budete cestovat. Vyberte si spíš menší zavazadlo. A nyní začněte balit. Abyste se do něj vešli, budete nuceni vše nepotřebné vyřadit.

Balte chytře

Nejprve do kufru naskládejte objemné věci. Mezery potom vyplňte těmi menšími. Díky tomuto triku se toho do kufru vejde víc – vyzkoušejte ho! Nejobjemnější kusy oblečení do kufru nedávejte, ale vezměte si je v den cesty na sebe.

Knihy nechte doma

Ano, víme, že jindy než na dovolené si knihu nepřečtete. Ale proč zbytečně táhnout balík knih, když si můžete vzít jednu čtečku?