Dovolená ve Španělsku

Zde vás čeká krásné sluníčko, přenádherná letoviska, pláže a ojedinělá kultura, kterou si okamžitě zamilujete. Španělsko je ideální místo pro vaši vysněnou dovolenou.

 

Turistická místa

Mezi ty nejznámější destinace patří Kanárské a Baleárské ostrovy. Jednoznačně nejnavštěvovanější místa jsou Barcelona, kde je k vidění nemálo zajímavých staveb. Jedničkou mezi všemi je Gaudího Sagrada Família a park Grüel. Z dalších známých míst je velmi navštěvován Gibraltar, byť část včetně pevnosti stále patří Velké Británii. Hlavní město Madrid je také oblíbenou destinací.

Španělská kuchyně

Vynikající španělská kuchyně je velmi rozmanitá a chutná. Svojí úpravou a specialitami se liší v jednotlivých regionech, andaluském, valencijském, galicijském, katalánském a aragonském.

Vybrané typické španělské pokrmy:

Paella - nejznámější španělský pokrm, šafránové rizoto ve speciální pánvi

Gazpacho - oblíbená studená polévka z rozmixovaných nebo pasírovaných rajčat a další zeleniny.

Tapas - jakékoli menší předkrmy k vínu nebo pivu. Tapasů je nekonečné množství druhů.

Tortilla de patatas - Bramborová omeleta, přidávají se vajíčka a cibule.

Kultura

Mezi nejznámější španělské dědictví patří určitě korida. Korida neodmyslitelně patří ke Španělsku. Další dědictví je flamenco či paso doble. Španělé mají velmi rádi sport, především fotbal. Místní kluby jako FC Barcelona nebo Real Madrid patří k těm nejúspěšnějším na světě.

Příroda

Španělsko je hornatá země s velkou nadmořskou výškou. Španělsko má celou řadu krásných přírodních scenérií. Nejrozmanitější krajinu však naleznete na Kanárských ostrovech.

Španělé

Španělé jsou velice temperamentní, společenští a velice komunikativní národ. Velmi rádi se baví a jsou poměrně hluční. Důvod k oslavě může být pro Španěly v podstatě cokoli.